Keresés

Részletes keresés

Alpha Lyrae Creative Commons License 2005-01-17 22:30:59 29
nem. nem. semmi elbizonytalanodás. jó gép és nagyon örülök, hogy van. annyi csupán, hogy a nyilvánvaló előnyei mellett látom a korlátait is (ezek egy része persze, ha kellően kitapasztalom a masinát, el fog tűnni)
:-)
A hozzászólás:
omega14 Creative Commons License 2005-01-17 21:52:54 26

Olyan érzésem van, ahogy olvasom a válaszod mintha kicsit elbizonytalanodtál volna a géppel kapcsolatban. ( lehet hogy rosszul ítélem meg )

 

Szerintem semmi okod rá !

 

 

Előzmény:
Alpha Lyrae Creative Commons License 2005-01-17 19:53:08 25
hello

tesztképek nincsenek, mert lusta vagyok egy megfelelő scene összeállításához. a kislányomról, a szomszéd házról és színes ruhákról lőttem egy párat.
eddigi tapasztalataim:

. a szenzor szereti a "jó" fényt
. jpg-t én nem szeretem
. "A" WB eléggé kiszámolhatatlan (jobb a kézi beáll. saccccszimetria alapján)
. 800 és fölötte zajos
. érdemes rawban (+ egy basic vagy normál jpg-vel párhuzamosan) fotózni
. a capture 4 nekem elég a konverzióhoz
. zárhangja álom
. a kép kifejezetten részletgazdag ha a lencse is olyan (55mm-es micro nikkorral próbálgattam és az eredmény nagyon tetsz)...szvsz jó képet tényleg fel lehet húzni a3-ra
. nekem úgy tűnik, hogy az aksi gyorsabban merül, mint a specben írják.
. eléggé zavarban vagyok a képre ható featurok beállításánál...sharpen, hue, tone stb....eddig úgy láttam, hogy a váz sharpenjét nem érdemes maxra húzni, mert erősen zajosít....a többit jobb híján alapértéken használom és inkább a raw-val játszom...

filmes vázakat mindenképpen megtartom mellette. akármennyire is tetszik a digi szvsz (eddigi tapasztalat, ami nem sok és lehet tévedek is) a film jól exponálva és szkennelve egyenlőre többet tud (persze "rugalmatlan".

így hirtelen ennyi. ha lesz publikus képem akkor szívesen küldök.
üdv.
lyra

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!