|
|
|
|
 |
Alpha Lyrae
2005-01-17 19:53:08
|
25
|
hello
tesztképek nincsenek, mert lusta vagyok egy megfelelő scene összeállításához. a kislányomról, a szomszéd házról és színes ruhákról lőttem egy párat.
eddigi tapasztalataim:
. a szenzor szereti a "jó" fényt
. jpg-t én nem szeretem
. "A" WB eléggé kiszámolhatatlan (jobb a kézi beáll. saccccszimetria alapján)
. 800 és fölötte zajos
. érdemes rawban (+ egy basic vagy normál jpg-vel párhuzamosan) fotózni
. a capture 4 nekem elég a konverzióhoz
. zárhangja álom
. a kép kifejezetten részletgazdag ha a lencse is olyan (55mm-es micro nikkorral próbálgattam és az eredmény nagyon tetsz)...szvsz jó képet tényleg fel lehet húzni a3-ra
. nekem úgy tűnik, hogy az aksi gyorsabban merül, mint a specben írják.
. eléggé zavarban vagyok a képre ható featurok beállításánál...sharpen, hue, tone stb....eddig úgy láttam, hogy a váz sharpenjét nem érdemes maxra húzni, mert erősen zajosít....a többit jobb híján alapértéken használom és inkább a raw-val játszom...
filmes vázakat mindenképpen megtartom mellette. akármennyire is tetszik a digi szvsz (eddigi tapasztalat, ami nem sok és lehet tévedek is) a film jól exponálva és szkennelve egyenlőre többet tud (persze "rugalmatlan".
így hirtelen ennyi. ha lesz publikus képem akkor szívesen küldök.
üdv.
lyra |
|
 |
hsoma
2005-01-17 19:48:47
|
24
|
| a kertek alatt megvesszük a raktárkészletet:) |
|
A hozzászólás:
 |
omega14
2005-01-17 19:26:45
|
23
|
Kicsit elakadt a hírfolyam.
Vannak már tesztképek Lyra ? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|