|
|
 |
LeChatNoir
2005-01-18 18:28:02
|
398
|
Naja, hát tényleg eléggé egyoldalúra sikeredett a szerződés nálunk is, de ettől eltekintve nálunk rugalmasak voltak ilyenekben például, hogy kértük a törlesztőrészletek átütemezését, stb...
Tegnap kezdtük el a hitelügyintézést, szocpol igénylést, stb. Gyönyörűűűű :D |
|
A hozzászólás:
 |
maya_XIII
2005-01-17 17:11:30
|
397
|
Szia LCN,
bár már én is ilyen optimistán tudnék nyilatkozni a II. ütemről... :)
Az I. ütem láthatóan tényleg jól halad, de sajnos ez nem sokat számít a II. ütemnél, hiszen szinte csak a terv ugyanaz.
A beruházóról elég sok mindent sikerült megtudni, egyelőre rendben levőnek látszik a dolog, a nagy kérdés, hogy mennyire tolerálják majd a szerződésmódosítási igényeinket (az a tervezet amit adtak az finoman szólva is röhejes), illetve mennyit tudunk alkudni. Közben rájöttünk arra is, hogy mivel a beruházó is hitelből finanszírozza a projektet, a hitelező bank is utánanéz alaposan a cégnek mégpedig sokkal profibb módon (legalábbis elvileg). Ezenkívül a banknál úgy néz ki, hogy a hitelt eleve ún. zárolt számlára folyósítják, amit csak akkor kap meg a beruházó, ha hitelt érdemlően bizonyítja, hogy a nevünkre lett írva a lakás (magyarul rendben átvettük). Az önerőnket is erre a számlára utalnánk, így gyakorlatilag védve vagyunk attól, hogy ha mégsem épül meg a lakás, persze elbuknánk a fix költségeket: hitelbírálat, értékbecslés, közjegyző, stb. de ez mégis csak párszázezer forintos tétel a jónéhány millával szemben ami azért nem mindegy.
Maya |
|
Előzmény:
 |
LeChatNoir
2005-01-14 08:52:15
|
395
|
Szia Maya!
Hetek óta próbálok találni valakit, aki az Európa Lakókertben kíván lakást vásárolni :)
Mi már 2004 februárban leszerződtünk, az építkezés szemmel láthatóan tempósan halad. A mi lakásunk (remélem:) az I. ütemben fog elkészülni. Láttam én is, hogy a II. ütemnél más a beruházó, róluk nem tudok nyilatkozni. Ez a beruházó eddig teljesen korrekt volt, viszonylag rugalmasak is ha kéréseink vannak (persze azért kicsit kérlelni kell őket, de ez mondjuk érthető, hiszen nem egy 8 lakásos társasházról van szó). Nagyon szépen dolgoznak, voltunk is már bent megnézni a lakást, profi a szigetelés, a mintalakásban tök jók a burkolatok, stb.
Kérdezz, ha tudok segítek.
Üdv, LCN. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|