Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2005-01-25 23:35:25 179

Szia!

 

Én sok elötétlencsét kiprobáltam digigépekhez (és filmeshez is!)

 

De csak nagylátókat. Telét nem nagyon.

 

A közhiedelemmel ellentétben az olcsóbb kategória (Kenko, RAynox, Soligor  ), alig marad el a márkásaktól.

 

Persze ennek az is lehet oka, hogy a nagylátos digitechnika eleve gyenge.

Raynoxból a 0,7x és 0,5x lett próbálva, Soligorból szinte mind.

.... csak az ár volt különböző, illetve a sorből a legjobb a Soligor 0,75x!

Szerintem ennek van a legjobb képminősége, nem torzit, min CA.

De nagy és csak 0,75.  Viszont DSLR alapzoomokon is használható. (tényleg!)

 

Ha megfelelő előtétet választunk (gépadottságok + szürőméret!) akkor szinte minimális a vignettálás

 

Pl. A Soligor 0,7x E10 gépen vignettált, más kompakton szépen dolgozott.

A 0,6x kicsit gyengébben rajzol, de van neki 10x makró része is. AZ nagyon szép.

 

A kenko 0,5 szintén gyenge volt, de lehet hogy csak a nagy fokuszcsökkentés miatt.

Nem a vignettálás az igazi gond, hanem hogy nincsenek szép részletek a képen.

 

Véleményem szubjektív!!

 

Az ár miatt Soligort vennék.

0,7x-et G5, Sony V3 kategóriáig.

Nagyobb gépekhez a 0,75x-et.

 

Valószinüleg a Nikon, Canon, Oly gépekhez fejlesztett elötétek jobbak, de nincsen arányban az árukkal az a pici minőségkülönbség.

Canon elötétem még nem volt....

 

Százbolha

A hozzászólás:
Cellar Door Creative Commons License 2005-01-14 12:54:16 175
Sziasztok !

 

A kérdésem egyszerű lesz  :

Melyik a legjobb minőségű előtétlencse a kínálatból?

Vannak hiányosságaim a témában, de szeretnék előtétlencsét vásárolni, mert sokat fotózom klubokban ….

 

Elsődleges kérdésem az lenne ,hogy kevesebbet vignettál, torzít mondjuk a raynox 6600pro 079x nagyításnál ? Vagy a kérdés is hülyeség már ? :()  ..mert igazából e között és egy  Raynox MDR-079 Pro között vacilálok és utóbbi állítólag minden tekintetben elfogadható képminőséget alkot ,de igazság szerint valószínűleg nagyobb nagyításra is szükségem lehet…

 

 

azért kigyűjtöttem további versenyzőket is....

 

kenko Ezekben nem igazán bízom ,de lehet ,hogy hibát követek el …

 

Kenko KCW-042 Nagylátószögü előtét

 

Kenko SGW-05 Nagylátószögü előtét

 

Kenko ATW-045 Nagylátószögü előtét Szorzó: 0,45x +Makró

 

Kenko SGW-05Hi Nagylátószögü előtét

 

Kenko KNW-038 Nagylátószögü előtét

 

Kenko LD-055W Nagylátószögü előtét

 

Kenko KRW-05 Nagylátószögü előtét +Makró

 

Kenko LD-07W

 

RAynox

 

Raynox SRW-6600-58 HD Nagylátószögü előtét  Szorzó: 0.66x

Raynox DCR-5000 Super Nagylátószögü előtét   Szorzó: 05x

Raynox HD-3030Pro Nagylátószögü előtét Szorzó: 0.3x

Raynox NCP-700 Nagylátószögü előtét Szorzó: 0.7x

 

 

http://www.digitalmarket.hu/products.php?begin=7&categ=0000005803&order=0

Cannon ? (fz20-ashoz lesz nemtom ,hogy egyáltalán van e esélye ,de azért kigyűjtöm )

Canon WC-DC52 nagylátószögű (0,7x) előtétlencse

Canon WC-DC58 nagylátószögű előtétlencse

 

Canon WC-DC58N nagylátószögő előtétlencse

 

Soligor

 

Soligor 0,6x nagylátószögű előtét 52mm

 

Soligor 0,6x nagylátószögű előtét 52mm

 

Soligor 0,7x nagylátószögű előtét 52mm

 

 

------------------------------------------

 

Remélem lesznek tapasztalatok… + azért az ár/érték arány se elhanyagolható

Előre is köszönöm

 

Üdv:  Cell

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!