Szia!
Én sok elötétlencsét kiprobáltam digigépekhez (és filmeshez is!)
De csak nagylátókat. Telét nem nagyon.
A közhiedelemmel ellentétben az olcsóbb kategória (Kenko, RAynox, Soligor ), alig marad el a márkásaktól.
Persze ennek az is lehet oka, hogy a nagylátos digitechnika eleve gyenge.
Raynoxból a 0,7x és 0,5x lett próbálva, Soligorból szinte mind.
.... csak az ár volt különböző, illetve a sorből a legjobb a Soligor 0,75x!
Szerintem ennek van a legjobb képminősége, nem torzit, min CA.
De nagy és csak 0,75. Viszont DSLR alapzoomokon is használható. (tényleg!)
Ha megfelelő előtétet választunk (gépadottságok + szürőméret!) akkor szinte minimális a vignettálás
Pl. A Soligor 0,7x E10 gépen vignettált, más kompakton szépen dolgozott.
A 0,6x kicsit gyengébben rajzol, de van neki 10x makró része is. AZ nagyon szép.
A kenko 0,5 szintén gyenge volt, de lehet hogy csak a nagy fokuszcsökkentés miatt.
Nem a vignettálás az igazi gond, hanem hogy nincsenek szép részletek a képen.
Véleményem szubjektív!!
Az ár miatt Soligort vennék.
0,7x-et G5, Sony V3 kategóriáig.
Nagyobb gépekhez a 0,75x-et.
Valószinüleg a Nikon, Canon, Oly gépekhez fejlesztett elötétek jobbak, de nincsen arányban az árukkal az a pici minőségkülönbség.
Canon elötétem még nem volt....
Százbolha |