|
|
|
|
 |
Csokis
2005-01-06 10:08:22
|
610
|
Véletlenül estem be a topikba, és bocs', hogy beledumálok, de ha nem sajnálsz pár centit a lakásod szélességéből, akkor lehet javítani a dolgokon. Kell venni 30-50 mm-es (attól függ, utána mit akarsz felakasztani a falra) gipszkarton szerelő profilt, és abból építeni egy vázat a fal elé (nem rá!). Hagyni kell 0,5-1 centi légrést, és a vázat nem szabad a falhoz fogatni, csak a plafonhoz és a padlóhoz. Erre jön egy OSB burkolat, arra gipszkarton. A bordák közé pedig közetgyapot paplan megy.
Ugyanez műxik a plafonon is, csak oda 100 mm-es borda kell, viszont nincs OSB a gipszkarton alatt.
Bordatávolság mindkét esetben 40-60 cm, de inkább a 40, abból baj nem lehet. :-) |
|
 |
Caipi
2004-12-22 10:31:43
|
607
|
Biztató. Most szedjek össze 1 milliárdost, nagyon különálló villával?:-)
Mer nekem villából csak evőeszközre telik...:-( |
|
A hozzászólás:
 |
BBéci
2004-12-22 03:41:39
|
606
|
A mi ikerházunk közös fala 2x 15 centi Ytong, közötte 3 centi rés és nem sokat ér! Plusz a födémen és a határoló falakon is vidáman közlekedik a hang. Az első verzió szerint csak a garázsokkal érintkezetek volna a lakások, de egy másik, nem hosszúkás telekre építkeztünk, mert itt nagyobb a kert.
Soha többé ikerházat! Szeretnék hangoskodni, zenét hallhatni, házimozit bömböltetni stb. |
|
Előzmény:
 |
Caipi
2004-12-18 13:44:45
|
602
|
Szintén sziasztok,
én is kérdeznék... szerintetek egy 20 centis lakáselválasztófal lehet megfelelő? A Márton-rezidenciánál láttam, hogy 2 rétegű fal 10 és 6 cm, közte 4 cm szigeteléssel? vagy légréssel? ez nem volt számomra tiszta. (Ezt azért kérdezem, mert, KM szavaival élve, az én szigetelendő falaim leginkább "roncsolt"falak...Nem ártana valami tutit kitalálni rájuk.)
Pimpa, tudom, már többször írtam, hogy Csott barátunk OTP-Ingatlanos házat javasolt. Engem pl. az előkészületben levő projektjük érdekel(het)ne. De náluk is csak legfelül, 1 db. szomszéd fele néző 1 db. fal esetén mernék beleugrani valamibe. Ahogy a német mondja, megégett gyermek kerüli a tüzet...
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|