Keresés

Részletes keresés

hymen hunter Creative Commons License 2004-12-18 07:26:37 83

Én már nagyon szégyenlem magam.

Nagy-romániát pedig már lassan 80 éve magyartalanítják, az csak valamely pihent agyú elemzö agyában foganhatott meg, hogy ezzel bármi változna is ezen a folyamaton.

De milyen diktátorra gondolsz?

A hozzászólás:
vasmadár Creative Commons License 2004-12-17 16:39:33 82
forgatjátok egymás szavait, így aztán úgy elkerülitek a lényeget, mintha a politikából élnétek, az igennel a nagyrománia magyartalanítását segítettétek volna elő azon az áron, hogy egy diktátort is segítenétek a nyakunkra, ezért kétszeresen kéne szégyeljétek magatokat bamba zombik.
Előzmény:
hymen hunter Creative Commons License 2004-12-17 08:00:57 81

Asszem nem Magyarországon tanultál olvasni, vagy a szavak kiforgatásához nagyon értesz, a hangvételed pedig egy Kovács-Lendvai naggyülés bevezetö beszédére emlékeztet.

De jó hát forgassuk ki egymás szavait:

Szerinted ha adunk valakinek valamit az csak pénz lehet? Nagyon egyszerü világban élhetsz, gondolom a családban sincsenek barterügyletek, ha teát fözöl az asszonynak utána már állítod is ki a számlát, s ülsz a pénzeden, félted minden betolakodótól, s mivel a szeretet megfizethetetlen, nem is törödsz ilyen drága dolgokkal....

Szerencsés vagy hogy megengedheted magadnak, hogy csak vásrost nézz külföldön. Ezt sajnos a legtöbb magyar nem teheti meg, de majd vigyázunk, s ha megirod, hogy merre mész, akkor eltününk a közelböl, mert még belezavarkodunk a városok gyönyörü látványába Skodánkkal - amin persze magyar rendszám vagy, ezt sajnos nem tudjuk eltüntetni róla - , amiben esszük a turistaszalámit vajkrémes kenyérrel, s nem kell fintorogva mondanod külföldön, hogy már itt sem lehetünk nyugton k**va magyarok nélkül, söt azt sem kell  eltorzult arccal megállapitod: "Nézd még a kokárda is rajtuk van, förtelmes"

Szóval Te belülröl bomlasztottad a rendszert? Nemes dolog, gondolom már számtalanszor megháláták Neked. Annál nagyobb hiba, hogy most azok mellé állsz, azok dalát fújod teli torokból, akik tizenpáréve hirtelen átvedlettek internacinalistákból európai polgárokká, munkás-paraszt gyerekekböl értelmiségi üzletemberekké, a béketábor élharcosaiból a gazdasági és monetáris unió vitézeivé.

Én veled ellentétben sosem voltam ellenálló, nem harcoltam se vörösökkel se kékekkel.  Nem voltam Moszkvában tanulmányúton, de a Niagara vízesésnél sem, de akkor is szerettem öltözködni, vettem fel inget, s néha vöröset is, ma is felveszem. Söt a kokárdát is akkor is és most is. Én ugyan nem hordtam két éve, de akkor sem értettem, hogy mi a baja ezzel valakinek. Akkor ugy gondoltam, hogy ez egy szabad ország, s ha én macis boxert hordok, vagy épp izompólót nyakkendövel az csakis az én dolgom.

Nem értettem a munkásörök nyelvét, de a pénzvilágét sem, pedig az utóbbit tanították nekem évekig az egyetemen.

De véleményem akkor és most is volt/van erröl a világról, bár szerinted, aki ezt az országot kritizálja, annak kinn a helye, hisz nyitva a határ. És itt harap a farkába a kigyó, hisz ezt pont egy "nagy ellenállótól" hallottam, aki ugye küzdött 20 éve is azért, hogy a "másként gondolkodóknak" ne kelljen disszidálnia....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!