Asszem nem Magyarországon tanultál olvasni, vagy a szavak kiforgatásához nagyon értesz, a hangvételed pedig egy Kovács-Lendvai naggyülés bevezetö beszédére emlékeztet.
De jó hát forgassuk ki egymás szavait:
Szerinted ha adunk valakinek valamit az csak pénz lehet? Nagyon egyszerü világban élhetsz, gondolom a családban sincsenek barterügyletek, ha teát fözöl az asszonynak utána már állítod is ki a számlát, s ülsz a pénzeden, félted minden betolakodótól, s mivel a szeretet megfizethetetlen, nem is törödsz ilyen drága dolgokkal....
Szerencsés vagy hogy megengedheted magadnak, hogy csak vásrost nézz külföldön. Ezt sajnos a legtöbb magyar nem teheti meg, de majd vigyázunk, s ha megirod, hogy merre mész, akkor eltününk a közelböl, mert még belezavarkodunk a városok gyönyörü látványába Skodánkkal - amin persze magyar rendszám vagy, ezt sajnos nem tudjuk eltüntetni róla - , amiben esszük a turistaszalámit vajkrémes kenyérrel, s nem kell fintorogva mondanod külföldön, hogy már itt sem lehetünk nyugton k**va magyarok nélkül, söt azt sem kell eltorzult arccal megállapitod: "Nézd még a kokárda is rajtuk van, förtelmes"
Szóval Te belülröl bomlasztottad a rendszert? Nemes dolog, gondolom már számtalanszor megháláták Neked. Annál nagyobb hiba, hogy most azok mellé állsz, azok dalát fújod teli torokból, akik tizenpáréve hirtelen átvedlettek internacinalistákból európai polgárokká, munkás-paraszt gyerekekböl értelmiségi üzletemberekké, a béketábor élharcosaiból a gazdasági és monetáris unió vitézeivé.
Én veled ellentétben sosem voltam ellenálló, nem harcoltam se vörösökkel se kékekkel. Nem voltam Moszkvában tanulmányúton, de a Niagara vízesésnél sem, de akkor is szerettem öltözködni, vettem fel inget, s néha vöröset is, ma is felveszem. Söt a kokárdát is akkor is és most is. Én ugyan nem hordtam két éve, de akkor sem értettem, hogy mi a baja ezzel valakinek. Akkor ugy gondoltam, hogy ez egy szabad ország, s ha én macis boxert hordok, vagy épp izompólót nyakkendövel az csakis az én dolgom.
Nem értettem a munkásörök nyelvét, de a pénzvilágét sem, pedig az utóbbit tanították nekem évekig az egyetemen.
De véleményem akkor és most is volt/van erröl a világról, bár szerinted, aki ezt az országot kritizálja, annak kinn a helye, hisz nyitva a határ. És itt harap a farkába a kigyó, hisz ezt pont egy "nagy ellenállótól" hallottam, aki ugye küzdött 20 éve is azért, hogy a "másként gondolkodóknak" ne kelljen disszidálnia.... |