Keresés

Részletes keresés

hymen hunter Creative Commons License 2004-12-17 08:00:57 81

Asszem nem Magyarországon tanultál olvasni, vagy a szavak kiforgatásához nagyon értesz, a hangvételed pedig egy Kovács-Lendvai naggyülés bevezetö beszédére emlékeztet.

De jó hát forgassuk ki egymás szavait:

Szerinted ha adunk valakinek valamit az csak pénz lehet? Nagyon egyszerü világban élhetsz, gondolom a családban sincsenek barterügyletek, ha teát fözöl az asszonynak utána már állítod is ki a számlát, s ülsz a pénzeden, félted minden betolakodótól, s mivel a szeretet megfizethetetlen, nem is törödsz ilyen drága dolgokkal....

Szerencsés vagy hogy megengedheted magadnak, hogy csak vásrost nézz külföldön. Ezt sajnos a legtöbb magyar nem teheti meg, de majd vigyázunk, s ha megirod, hogy merre mész, akkor eltününk a közelböl, mert még belezavarkodunk a városok gyönyörü látványába Skodánkkal - amin persze magyar rendszám vagy, ezt sajnos nem tudjuk eltüntetni róla - , amiben esszük a turistaszalámit vajkrémes kenyérrel, s nem kell fintorogva mondanod külföldön, hogy már itt sem lehetünk nyugton k**va magyarok nélkül, söt azt sem kell  eltorzult arccal megállapitod: "Nézd még a kokárda is rajtuk van, förtelmes"

Szóval Te belülröl bomlasztottad a rendszert? Nemes dolog, gondolom már számtalanszor megháláták Neked. Annál nagyobb hiba, hogy most azok mellé állsz, azok dalát fújod teli torokból, akik tizenpáréve hirtelen átvedlettek internacinalistákból európai polgárokká, munkás-paraszt gyerekekböl értelmiségi üzletemberekké, a béketábor élharcosaiból a gazdasági és monetáris unió vitézeivé.

Én veled ellentétben sosem voltam ellenálló, nem harcoltam se vörösökkel se kékekkel.  Nem voltam Moszkvában tanulmányúton, de a Niagara vízesésnél sem, de akkor is szerettem öltözködni, vettem fel inget, s néha vöröset is, ma is felveszem. Söt a kokárdát is akkor is és most is. Én ugyan nem hordtam két éve, de akkor sem értettem, hogy mi a baja ezzel valakinek. Akkor ugy gondoltam, hogy ez egy szabad ország, s ha én macis boxert hordok, vagy épp izompólót nyakkendövel az csakis az én dolgom.

Nem értettem a munkásörök nyelvét, de a pénzvilágét sem, pedig az utóbbit tanították nekem évekig az egyetemen.

De véleményem akkor és most is volt/van erröl a világról, bár szerinted, aki ezt az országot kritizálja, annak kinn a helye, hisz nyitva a határ. És itt harap a farkába a kigyó, hisz ezt pont egy "nagy ellenállótól" hallottam, aki ugye küzdött 20 éve is azért, hogy a "másként gondolkodóknak" ne kelljen disszidálnia....

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2004-12-16 21:49:48 80
„nem mindent csak pénz alapon mérnek „

Háborogsz itt ezerrel, közben Te vagy az aki azt írta:

 „Ha nem adunk valamit a határon túliaknak……..milyen alapon várjuk el tőlük, hogy felvállalják a magyarságukkal járó megkülönbözetést. „

 

Nem értem, hogy számomra miért lenne kötelező biztosítani a határon túliak számára a Németországban, Ausztriában Franciaországban stb. stb. történő turistáskodást. Ha jól értelmezem nem az a gond, hogy nem jöhet Magyarországra a magyar identitását erősíteni, hanem a fő probléma a nyugatra jutás nehézsége. Ennek a biztosítása meg a saját kormányának a feladata, nem a miénk.

Ha gondolod ezen az alapon szervezzetek egy népszavazást arról, hogy minden határon túlinak biztosítjuk a Niagara vízesés meglátogatását. Biztos, hogy oda is szeretnének eljutni.

 

„Isten ments persze hogy átlépj valamilyen határt, mert miattad is szégyelni fogom magam,  nem mint magyar, hanem csak mint magyar állampolgár. „

Miattam Neked nem kell és nem kellett szégyenkezned soha külföldön, de ha mentek a kokárdamagyar honfitársainkkal shoppingolni és a tengerre legalább a szemetet szedjéte össze magatok után. Így talán nem lesz a tengerpart tele, üres Tesco gazdaságos petpalackokkal, és szólj a társaidra az üzletek környékén, ne kelljen olvasnom városnézés közben: „ Ne lopj magyar „.

A színekkel kapcsolatban valamilyen fóbiád lehet, ugyanis Én nem féltem régen sem a vörösöktől, akkor is mertem a széllel szembe állni ellentétben Veletek.

De nyugodtan nevezhetsz akár vörösnek is, nem ingem nem is volt soha. Neked van valamilyen öltözködési kényszered, hát vedd fel ha a Tied ne nekem tukmáld.

 

„Tényleg szerencséd hogy Magyarországon maradtál „

Magam is így érzem, hisz szeretem a Hazám, jól érzem magam itthon az enyémek közt.

Számodra ha jól olvasom ellenszenves az itt élő közösség. Nosza nyitva a határ. Vállalj közösséget azokkal, akikhez úgy érzed tartozol, ne minket ócsárolj.

Előzmény:
hymen hunter Creative Commons License 2004-12-16 07:47:11 79

Akkor maradj csak Magyarországon, és tényleg ne menj máshová, mert talán még meg fogsz lepödni, hogy vannak országok, ahol nem mindent csak pénz alapon mérnek. S talán vannak országok akik tisztelik a kisebbségeiket, s nem csak akkor használják öket amikor szükség van rájuk, utána meg rugnak beléjük egy hatalmasat. Ezen országok között van az igazi határ, de ezt tényleg ne, sohase lépd át....

Isten ments persze hogy átlépj valamilyen határt, mert miattad is szégyelni fogom magam,  nem mint magyar, hanem csak mint magyar állampolgár.

Tényleg szerencséd hogy Magyarországon maradtál. Itt nem kell felvállalnod semmit és senkit, nyugodtan elvegyülhetsz a csak síró, ám magukért egy szikrát tenni nem akaró, mindenért csak mást hibáztató emberek között, az elveidet bármikor megtagadhatod, és ha esetleg valaki rákérdez, nyugodtan annyit mondhatsz, hogy "na és"?

Legyél fehér, zöld vagy kék, de biztos tudod, hogy ezt itt egyszerre is megteheted, mert bemondásra ezt bárki elhiszi rólad mindent. Még azt is hogy te tulajdonképpen azért voltál kék, mert még akkor, ott is a zöldeket védted. De a vöröst ugye már nem vállalod fel?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!