Keresés

Részletes keresés

hymen hunter Creative Commons License 2004-12-16 07:47:11 79

Akkor maradj csak Magyarországon, és tényleg ne menj máshová, mert talán még meg fogsz lepödni, hogy vannak országok, ahol nem mindent csak pénz alapon mérnek. S talán vannak országok akik tisztelik a kisebbségeiket, s nem csak akkor használják öket amikor szükség van rájuk, utána meg rugnak beléjük egy hatalmasat. Ezen országok között van az igazi határ, de ezt tényleg ne, sohase lépd át....

Isten ments persze hogy átlépj valamilyen határt, mert miattad is szégyelni fogom magam,  nem mint magyar, hanem csak mint magyar állampolgár.

Tényleg szerencséd hogy Magyarországon maradtál. Itt nem kell felvállalnod semmit és senkit, nyugodtan elvegyülhetsz a csak síró, ám magukért egy szikrát tenni nem akaró, mindenért csak mást hibáztató emberek között, az elveidet bármikor megtagadhatod, és ha esetleg valaki rákérdez, nyugodtan annyit mondhatsz, hogy "na és"?

Legyél fehér, zöld vagy kék, de biztos tudod, hogy ezt itt egyszerre is megteheted, mert bemondásra ezt bárki elhiszi rólad mindent. Még azt is hogy te tulajdonképpen azért voltál kék, mert még akkor, ott is a zöldeket védted. De a vöröst ugye már nem vállalod fel?

 

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2004-12-15 21:13:40 78

" Akkor próbáld meg egy jugoszláv vagy ukrán útlevéllel átlépni a magyar osztrák határt, utána próbáld meg egy magyarral is. Kiváncsian várom a tapasztalataid...."

 

Nem akarom megpróbálni, de ugyanígy nem akarom Mozambikivel, Ugandaival, Chileivel  sőt Amerikaival stb. stb. sem. Ha magyar vagyok akkor a magyar határt akarom átlépni nem az osztrákot.

 

" Ha nem adunk valamit a határon túliaknak -  s nem feltétlenül pénzt - milyen alapon várjuk el tölük, hogy felvállalják a magyarságukkal "

 

A magyarságot nem valamiért vállalja fel az ember, és ha igen akkor inkább ne vállalja. Most vagy magyar vagyok, férfi vagyok, fehér vagyok, zöld vagyok, kék vagyok stb. stb., vagy nem.

Előzmény:
hymen hunter Creative Commons License 2004-12-15 12:41:59 77

Akkor próbáld meg egy jugoszláv vagy ukrán útlevéllel átlépni a magyar osztrák határt, utána próbáld meg egy magyarral is. Kiváncsian várom a tapasztalataid....

És ki beszélt itt az adott ország konzuli védelméröl?

Ha szerb állampolgár vagy, nem élvezheted az Eu országok konzuli védelmét, satöbbi

És az állampolgárságnak semmi köze a magyarsághoz. Hisz az itt élö szlovákok, románok és németek is magyar állampolgárok, holott valójában nem magyarok

A kizárólagos magyar nyelvtudás pedig ma már lassan a magyarországi munkavállaláshoz is kevés. Én arra a sajátosan Kelet-közép európai jelenségre utaltam, amely szerint ha valaki kisebbségi az másodrendü vagyis kevesebbet ér.

Ha nem adunk valamit a határon túliaknak -  s nem feltétlenül pénzt - milyen alapon várjuk el tölük, hogy felvállalják a magyarságukkal járó megkülönbözetést. Pedig ezt még a nemmel szavazók is nagyon szeretnék........

Ja és a "kedves" személyeskedö megjegyzésedre továbbra sem reagálok, hisz nem látom értemét

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!