Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004-12-15 21:13:40 78

" Akkor próbáld meg egy jugoszláv vagy ukrán útlevéllel átlépni a magyar osztrák határt, utána próbáld meg egy magyarral is. Kiváncsian várom a tapasztalataid...."

 

Nem akarom megpróbálni, de ugyanígy nem akarom Mozambikivel, Ugandaival, Chileivel  sőt Amerikaival stb. stb. sem. Ha magyar vagyok akkor a magyar határt akarom átlépni nem az osztrákot.

 

" Ha nem adunk valamit a határon túliaknak -  s nem feltétlenül pénzt - milyen alapon várjuk el tölük, hogy felvállalják a magyarságukkal "

 

A magyarságot nem valamiért vállalja fel az ember, és ha igen akkor inkább ne vállalja. Most vagy magyar vagyok, férfi vagyok, fehér vagyok, zöld vagyok, kék vagyok stb. stb., vagy nem.

A hozzászólás:
hymen hunter Creative Commons License 2004-12-15 12:41:59 77

Akkor próbáld meg egy jugoszláv vagy ukrán útlevéllel átlépni a magyar osztrák határt, utána próbáld meg egy magyarral is. Kiváncsian várom a tapasztalataid....

És ki beszélt itt az adott ország konzuli védelméröl?

Ha szerb állampolgár vagy, nem élvezheted az Eu országok konzuli védelmét, satöbbi

És az állampolgárságnak semmi köze a magyarsághoz. Hisz az itt élö szlovákok, románok és németek is magyar állampolgárok, holott valójában nem magyarok

A kizárólagos magyar nyelvtudás pedig ma már lassan a magyarországi munkavállaláshoz is kevés. Én arra a sajátosan Kelet-közép európai jelenségre utaltam, amely szerint ha valaki kisebbségi az másodrendü vagyis kevesebbet ér.

Ha nem adunk valamit a határon túliaknak -  s nem feltétlenül pénzt - milyen alapon várjuk el tölük, hogy felvállalják a magyarságukkal járó megkülönbözetést. Pedig ezt még a nemmel szavazók is nagyon szeretnék........

Ja és a "kedves" személyeskedö megjegyzésedre továbbra sem reagálok, hisz nem látom értemét

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2004-12-14 21:11:20 73

" 3 évig, hisz a schengeni folyosón is más a besorolásuk "

 

Ha léptél határt mostanában nyugat felé akkor tudod, hogy ennek már nem sok jelentősége van.

 

" Hidd el az utlevélen, s a konzuli védelmen kivül a magyar állampolgárság Magyarországon kivül semmit nem ér, "

 

Akkor mi jelentősége van? Kettős állampolgároknál az adott két ország esetében nem alkalmazható a konzuli védelem. A magyarságot pedig nem tanusítja.

 

Az oktatással ellentmondásba keveredtél, hiszen a gyermekenként adott húszezer Huf támogatás csak ösztönzi az általad leírtakat. A kizárólagos magyar nyelvtudás meg csak kizárólagos magyarországi munkavállalásra használható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!