Keresés

Részletes keresés

hymen hunter Creative Commons License 2004-12-15 12:41:59 77

Akkor próbáld meg egy jugoszláv vagy ukrán útlevéllel átlépni a magyar osztrák határt, utána próbáld meg egy magyarral is. Kiváncsian várom a tapasztalataid....

És ki beszélt itt az adott ország konzuli védelméröl?

Ha szerb állampolgár vagy, nem élvezheted az Eu országok konzuli védelmét, satöbbi

És az állampolgárságnak semmi köze a magyarsághoz. Hisz az itt élö szlovákok, románok és németek is magyar állampolgárok, holott valójában nem magyarok

A kizárólagos magyar nyelvtudás pedig ma már lassan a magyarországi munkavállaláshoz is kevés. Én arra a sajátosan Kelet-közép európai jelenségre utaltam, amely szerint ha valaki kisebbségi az másodrendü vagyis kevesebbet ér.

Ha nem adunk valamit a határon túliaknak -  s nem feltétlenül pénzt - milyen alapon várjuk el tölük, hogy felvállalják a magyarságukkal járó megkülönbözetést. Pedig ezt még a nemmel szavazók is nagyon szeretnék........

Ja és a "kedves" személyeskedö megjegyzésedre továbbra sem reagálok, hisz nem látom értemét

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2004-12-14 21:11:20 73

" 3 évig, hisz a schengeni folyosón is más a besorolásuk "

 

Ha léptél határt mostanában nyugat felé akkor tudod, hogy ennek már nem sok jelentősége van.

 

" Hidd el az utlevélen, s a konzuli védelmen kivül a magyar állampolgárság Magyarországon kivül semmit nem ér, "

 

Akkor mi jelentősége van? Kettős állampolgároknál az adott két ország esetében nem alkalmazható a konzuli védelem. A magyarságot pedig nem tanusítja.

 

Az oktatással ellentmondásba keveredtél, hiszen a gyermekenként adott húszezer Huf támogatás csak ösztönzi az általad leírtakat. A kizárólagos magyar nyelvtudás meg csak kizárólagos magyarországi munkavállalásra használható.

Előzmény:
hymen hunter Creative Commons License 2004-12-13 08:20:19 68

A magyar alkotmány azt is kifejezi, hogy

"A Magyar Köztársaság felelõsséget érez a határain kívül élõ magyarok sorsáért, és elõmozdítja a Magyarországgal való kapcsolatuk ápolását."

Ugye szerinted sem a vízumrendszer bevezetésére gondolt itt a jogalkotó?

Az állampolgársággal azt éri el Kolozsváron, hogy kap egy útlevelet, amivel oda utazhat, ahova eddig román állampolgárok csak nehezebben mehettek. És ez a román állampolgároknál is fontos még vagy 3 évig, hisz a schengeni folyosón is más a besorolásuk. A szerbeknél és az ukránoknál a vízum elkerülése pedig már pénzkérdés is.

Hidd el az utlevélen, s a konzuli védelmen kivül a magyar állampolgárság Magyarországon kivül semmit nem ér, ha nincs állandó magyarországi lakhelyed, vagy nem éltél itt huzamosabb ideig.

Az oktatási támogatás pedig szerintem jól van kitalálva, hisz arra ösztönzi a szülöket, hogy járassák magyar iskolába a gyerekeket. Ebböl pedig csak hátránya volt eddig a gyereknek, hisz nem tanulta meg jól az államnyelvet, s ha kikerült a magyar közösségböl, akkor kábé akkora problémái voltak, mintha te tanultál volna heti 2-3 órában 12 évig németül aztán kimész Bécsbe dolgozni, és rájössz, hogy csak töszavakat értesz. Szóval a támogatás arra jó, hogy legyen valami elönyük is a dologból....

A szórványmagyarságnál - ne feledd, hogy a magyarok jelentös része igy él - a kollektiv támogatás abszolut hatástalan.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!