|
|
|
|
 |
Törölt nick
2004-12-14 20:59:13
|
72
|
| Az a szerencsénk, hogy Te ilyen okos vagy! Megengeded, hogy addig itt lehessünk amíg Téged csodálunk? |
|
 |
hymen hunter
2004-12-14 14:04:29
|
71
|
Ez volt a célom, bár elüldözni nem akarok senkit, ahogy meggyözni sem.
Eddig sosem irtam ide, mert a mindennapi kis politikai anyázások nem érdekelnek. De a kettös állampolgárság nem ezek közé tartozik, ezért gondoltam, hogy irogatok. De jöjjenek vissza és vitázzunk egyet. |
|
A hozzászólás:
 |
vasmadár
2004-12-13 16:57:09
|
69
|
| a tényekkel és észérvekkel most elüldözted innen ezeket a féleszűeket a többi topikba, most szerteszét járnak ökörködni, győzzük a rakásaikat kerülgetni, |
|
Előzmény:
 |
hymen hunter
2004-12-13 08:20:19
|
68
|
A magyar alkotmány azt is kifejezi, hogy
"A Magyar Köztársaság felelõsséget érez a határain kívül élõ magyarok sorsáért, és elõmozdítja a Magyarországgal való kapcsolatuk ápolását."
Ugye szerinted sem a vízumrendszer bevezetésére gondolt itt a jogalkotó?
Az állampolgársággal azt éri el Kolozsváron, hogy kap egy útlevelet, amivel oda utazhat, ahova eddig román állampolgárok csak nehezebben mehettek. És ez a román állampolgároknál is fontos még vagy 3 évig, hisz a schengeni folyosón is más a besorolásuk. A szerbeknél és az ukránoknál a vízum elkerülése pedig már pénzkérdés is.
Hidd el az utlevélen, s a konzuli védelmen kivül a magyar állampolgárság Magyarországon kivül semmit nem ér, ha nincs állandó magyarországi lakhelyed, vagy nem éltél itt huzamosabb ideig.
Az oktatási támogatás pedig szerintem jól van kitalálva, hisz arra ösztönzi a szülöket, hogy járassák magyar iskolába a gyerekeket. Ebböl pedig csak hátránya volt eddig a gyereknek, hisz nem tanulta meg jól az államnyelvet, s ha kikerült a magyar közösségböl, akkor kábé akkora problémái voltak, mintha te tanultál volna heti 2-3 órában 12 évig németül aztán kimész Bécsbe dolgozni, és rájössz, hogy csak töszavakat értesz. Szóval a támogatás arra jó, hogy legyen valami elönyük is a dologból....
A szórványmagyarságnál - ne feledd, hogy a magyarok jelentös része igy él - a kollektiv támogatás abszolut hatástalan.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|