Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004-12-14 20:59:13 72
Az a szerencsénk, hogy Te ilyen okos vagy! Megengeded, hogy addig itt lehessünk amíg Téged csodálunk?
hymen hunter Creative Commons License 2004-12-14 14:04:29 71

Ez volt a célom, bár elüldözni nem akarok senkit, ahogy meggyözni sem.

Eddig sosem irtam ide, mert a mindennapi kis politikai anyázások nem érdekelnek. De a kettös állampolgárság nem ezek közé tartozik, ezért gondoltam, hogy irogatok. De jöjjenek vissza és vitázzunk egyet.

A hozzászólás:
vasmadár Creative Commons License 2004-12-13 16:57:09 69
a tényekkel és észérvekkel most elüldözted innen ezeket a féleszűeket a többi topikba, most szerteszét járnak ökörködni, győzzük a rakásaikat kerülgetni,
Előzmény:
hymen hunter Creative Commons License 2004-12-13 08:20:19 68

A magyar alkotmány azt is kifejezi, hogy

"A Magyar Köztársaság felelõsséget érez a határain kívül élõ magyarok sorsáért, és elõmozdítja a Magyarországgal való kapcsolatuk ápolását."

Ugye szerinted sem a vízumrendszer bevezetésére gondolt itt a jogalkotó?

Az állampolgársággal azt éri el Kolozsváron, hogy kap egy útlevelet, amivel oda utazhat, ahova eddig román állampolgárok csak nehezebben mehettek. És ez a román állampolgároknál is fontos még vagy 3 évig, hisz a schengeni folyosón is más a besorolásuk. A szerbeknél és az ukránoknál a vízum elkerülése pedig már pénzkérdés is.

Hidd el az utlevélen, s a konzuli védelmen kivül a magyar állampolgárság Magyarországon kivül semmit nem ér, ha nincs állandó magyarországi lakhelyed, vagy nem éltél itt huzamosabb ideig.

Az oktatási támogatás pedig szerintem jól van kitalálva, hisz arra ösztönzi a szülöket, hogy járassák magyar iskolába a gyerekeket. Ebböl pedig csak hátránya volt eddig a gyereknek, hisz nem tanulta meg jól az államnyelvet, s ha kikerült a magyar közösségböl, akkor kábé akkora problémái voltak, mintha te tanultál volna heti 2-3 órában 12 évig németül aztán kimész Bécsbe dolgozni, és rájössz, hogy csak töszavakat értesz. Szóval a támogatás arra jó, hogy legyen valami elönyük is a dologból....

A szórványmagyarságnál - ne feledd, hogy a magyarok jelentös része igy él - a kollektiv támogatás abszolut hatástalan.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!