|
|
|
|
 |
Százbolha
2004-12-12 19:28:40
|
145
|
Gratulálok az X300-hoz!
Ha sok pénzt akarsz költeni még, akkor van hozzá Minolta MD 200/2,8 és 20/2,8 objektívem eladó!
Ha keveset, akkor egy 200/4 orosz objektív 6.000 Ft-ért.
Nem túl nehéz, de szépen rajzol.
Esetleg tudok hozzá adni egy 2x maxrós telekonvertert.
50-es alappal 1:1 makrót tud.
Százbolha |
|
A hozzászólás:
 |
SoMa
2004-12-12 19:24:01
|
144
|
|
Egy NikonCP4300-on használtam, a haveromnak meg Minolta Z1-e van, sztem mindekettőn elég észrevehető a minőségromlás. Adapterrel lett használva, elég közel van az objektívhez.
Off
Csak párszor használtam, de most, hogy vettem egy X300-as Minoltát, már nem is érdekel a digigép! :))) Így az csak nyűg, mert azért még cipelem magammal azt is a tartozékaival együtt. De szándékomban áll egy másodvázat is begyűjteni, akkor végképp kikerül sztem, vagy nagyobb táska kell.... :))
|
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2004-12-12 19:16:09
|
142
|
Milyen gépen használtad?
Valóban ront a képminőségen, de ez egy nagylátó előtétnél természetes.
Nagyon fontos, hogy a frontlencsétől megfelelő távolságban (általában egész közel) kell elhelyezni. és vele párhutzamosan, + körcentrikusan.
Menetes végű objektíveknél általában OK. adapteresnél nem mindig.
Abból lehet észrevenni, hogy krémesíti a képet. Elvesznek részletek.
Élesnek éles, csak nem részletgazdag.
Ja... és kis CCD-n meg gyenge obival, tényleg nem a legjobb.
Százbolha
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|