Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2004-12-12 19:28:40 145

Gratulálok az X300-hoz!

 

Ha sok pénzt akarsz költeni még, akkor van hozzá Minolta MD 200/2,8 és 20/2,8 objektívem eladó!

 

Ha keveset, akkor egy 200/4 orosz objektív 6.000 Ft-ért.

Nem túl nehéz, de szépen rajzol.

Esetleg tudok hozzá adni egy 2x maxrós telekonvertert.

50-es alappal 1:1 makrót tud.

 

Százbolha 

A hozzászólás:
SoMa Creative Commons License 2004-12-12 19:24:01 144

Egy NikonCP4300-on használtam, a haveromnak meg Minolta Z1-e van, sztem mindekettőn elég észrevehető a minőségromlás. Adapterrel lett használva, elég közel van az objektívhez.

 

Off

Csak párszor használtam, de most, hogy vettem egy X300-as Minoltát, már nem is érdekel a digigép! :))) Így az csak nyűg, mert azért még cipelem magammal azt is a tartozékaival együtt. De szándékomban áll egy másodvázat is begyűjteni, akkor végképp kikerül sztem, vagy nagyobb táska kell.... :))

 

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2004-12-12 19:16:09 142

Milyen gépen használtad?

 

Valóban ront a képminőségen, de ez egy nagylátó előtétnél természetes.

 

Nagyon fontos, hogy a frontlencsétől megfelelő távolságban (általában egész közel) kell elhelyezni. és vele párhutzamosan, + körcentrikusan.

Menetes végű objektíveknél általában OK. adapteresnél nem mindig.

 

Abból lehet észrevenni, hogy krémesíti a képet. Elvesznek részletek.

Élesnek éles, csak nem részletgazdag.

 

Ja... és kis CCD-n meg gyenge obival, tényleg nem a legjobb.

 

Százbolha

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!