|
|
|
|
 |
SoMa
2004-12-12 19:24:01
|
144
|
|
Egy NikonCP4300-on használtam, a haveromnak meg Minolta Z1-e van, sztem mindekettőn elég észrevehető a minőségromlás. Adapterrel lett használva, elég közel van az objektívhez.
Off
Csak párszor használtam, de most, hogy vettem egy X300-as Minoltát, már nem is érdekel a digigép! :))) Így az csak nyűg, mert azért még cipelem magammal azt is a tartozékaival együtt. De szándékomban áll egy másodvázat is begyűjteni, akkor végképp kikerül sztem, vagy nagyobb táska kell.... :))
|
|
A hozzászólás:
 |
Százbolha
2004-12-12 19:16:09
|
142
|
Milyen gépen használtad?
Valóban ront a képminőségen, de ez egy nagylátó előtétnél természetes.
Nagyon fontos, hogy a frontlencsétől megfelelő távolságban (általában egész közel) kell elhelyezni. és vele párhutzamosan, + körcentrikusan.
Menetes végű objektíveknél általában OK. adapteresnél nem mindig.
Abból lehet észrevenni, hogy krémesíti a képet. Elvesznek részletek.
Élesnek éles, csak nem részletgazdag.
Ja... és kis CCD-n meg gyenge obival, tényleg nem a legjobb.
Százbolha
|
|
Előzmény:
 |
SoMa
2004-12-12 19:10:00
|
141
|
|
Az enyém nem tartalmaz makroelőtétet, haveromnak viszont olyan van, az többe került és annak nagyobb a frontlencséje. Nekem igazából egyik sem tetszik, sztem nagyon lerontja a képmínőséget. Egyszer kíváncsiságból teszteltük őket, minőségre egyformák.....
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|