Keresés

Részletes keresés

SoMa Creative Commons License 2004-12-12 19:24:01 144

Egy NikonCP4300-on használtam, a haveromnak meg Minolta Z1-e van, sztem mindekettőn elég észrevehető a minőségromlás. Adapterrel lett használva, elég közel van az objektívhez.

 

Off

Csak párszor használtam, de most, hogy vettem egy X300-as Minoltát, már nem is érdekel a digigép! :))) Így az csak nyűg, mert azért még cipelem magammal azt is a tartozékaival együtt. De szándékomban áll egy másodvázat is begyűjteni, akkor végképp kikerül sztem, vagy nagyobb táska kell.... :))

 

A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2004-12-12 19:16:09 142

Milyen gépen használtad?

 

Valóban ront a képminőségen, de ez egy nagylátó előtétnél természetes.

 

Nagyon fontos, hogy a frontlencsétől megfelelő távolságban (általában egész közel) kell elhelyezni. és vele párhutzamosan, + körcentrikusan.

Menetes végű objektíveknél általában OK. adapteresnél nem mindig.

 

Abból lehet észrevenni, hogy krémesíti a képet. Elvesznek részletek.

Élesnek éles, csak nem részletgazdag.

 

Ja... és kis CCD-n meg gyenge obival, tényleg nem a legjobb.

 

Százbolha

 

 

Előzmény:
SoMa Creative Commons License 2004-12-12 19:10:00 141

Az enyém nem tartalmaz makroelőtétet, haveromnak viszont olyan van, az többe került és annak nagyobb a frontlencséje. Nekem igazából egyik sem tetszik, sztem nagyon lerontja a képmínőséget. Egyszer kíváncsiságból teszteltük őket, minőségre egyformák.....

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!