|
|
|
|
 |
Százbolha
2004-12-12 19:16:09
|
142
|
Milyen gépen használtad?
Valóban ront a képminőségen, de ez egy nagylátó előtétnél természetes.
Nagyon fontos, hogy a frontlencsétől megfelelő távolságban (általában egész közel) kell elhelyezni. és vele párhutzamosan, + körcentrikusan.
Menetes végű objektíveknél általában OK. adapteresnél nem mindig.
Abból lehet észrevenni, hogy krémesíti a képet. Elvesznek részletek.
Élesnek éles, csak nem részletgazdag.
Ja... és kis CCD-n meg gyenge obival, tényleg nem a legjobb.
Százbolha
|
|
A hozzászólás:
 |
SoMa
2004-12-12 19:10:00
|
141
|
|
Az enyém nem tartalmaz makroelőtétet, haveromnak viszont olyan van, az többe került és annak nagyobb a frontlencséje. Nekem igazából egyik sem tetszik, sztem nagyon lerontja a képmínőséget. Egyszer kíváncsiságból teszteltük őket, minőségre egyformák.....
|
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2004-12-12 18:55:15
|
137
|
Jó szemléltető képek!
Nekem is volt 0,6x Soligorom 2 alkalommal is.
Korábban egy kisfilmes gépre használtam (!!!!!!!!!) és jó volt rá.
Legutobb meg Sony S85-hőz vettem, de a gépet a gazdája végül nem adta el.
Az a jó ebben a 0,6 x előtétben, hogy tartalmaz egy 10X makróelőtétet is.
Az árához képest egész jó a minősége.
A szélein azért kicsit torzit, de az PS-ben kihúzható.
Százbolha
(már eladtam... a 0,75x veszem legközelebb) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|