Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2004-12-12 19:16:09 142

Milyen gépen használtad?

 

Valóban ront a képminőségen, de ez egy nagylátó előtétnél természetes.

 

Nagyon fontos, hogy a frontlencsétől megfelelő távolságban (általában egész közel) kell elhelyezni. és vele párhutzamosan, + körcentrikusan.

Menetes végű objektíveknél általában OK. adapteresnél nem mindig.

 

Abból lehet észrevenni, hogy krémesíti a képet. Elvesznek részletek.

Élesnek éles, csak nem részletgazdag.

 

Ja... és kis CCD-n meg gyenge obival, tényleg nem a legjobb.

 

Százbolha

 

 

A hozzászólás:
SoMa Creative Commons License 2004-12-12 19:10:00 141

Az enyém nem tartalmaz makroelőtétet, haveromnak viszont olyan van, az többe került és annak nagyobb a frontlencséje. Nekem igazából egyik sem tetszik, sztem nagyon lerontja a képmínőséget. Egyszer kíváncsiságból teszteltük őket, minőségre egyformák.....

 

 

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2004-12-12 18:55:15 137

Jó szemléltető képek!

 

Nekem is volt 0,6x Soligorom  2 alkalommal is.

Korábban egy kisfilmes gépre használtam (!!!!!!!!!) és jó volt rá.

Legutobb meg Sony S85-hőz vettem, de a gépet a gazdája végül nem adta el.

 

 

Az a jó ebben a 0,6 x előtétben, hogy tartalmaz egy 10X makróelőtétet is.

Az árához képest egész jó a minősége.

A szélein azért kicsit torzit, de az PS-ben kihúzható.

 

Százbolha

(már eladtam... a 0,75x veszem legközelebb)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!