Nem úgy van az!!!!!!
nem a közgyűrű mérete, hanem a kihuzat számit!
Ha eleve alakalmas az obi közelfényképezésre, akkor elég kicsi közgyűrű 1:1 eléréséhez, ha nem akkor nagyobb kel.
100mm-es optikához (kiépítéstől függően) kb. 40-60mm kihuzat kell az 1:1-hez.
50mm-vel nincs tapasztalatom, de nagy eltérés nem lehet.
Viszont a közelpont nagyon lecsökken.
---------------
_Coco_
Volna egy kérésem:
58/2, M42 obival tudnál mutatni tesztképeket?
10D-hez szeretném használni, de bőrzén nem kaptam.
Az előzön 1.500-ért adtam el, azt hittem már nem kell...
Most 3e-ér vettem pancolar 50/1.8-at. És az első tesztek után alig tünik gyengébnek a Canon EF 50/1.8 II-nál.
Százbolha
|