Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2004-12-12 19:02:58 140

Nem úgy van az!!!!!!

 

nem a közgyűrű mérete, hanem a kihuzat számit!

Ha eleve alakalmas az obi közelfényképezésre, akkor elég kicsi közgyűrű 1:1 eléréséhez, ha nem akkor nagyobb kel.

 

 

100mm-es optikához (kiépítéstől függően) kb. 40-60mm kihuzat kell az 1:1-hez.

50mm-vel nincs tapasztalatom, de nagy eltérés nem lehet.

Viszont a közelpont nagyon lecsökken.

 

---------------

_Coco_

Volna egy kérésem:

 

58/2, M42 obival tudnál mutatni tesztképeket?

10D-hez szeretném használni, de bőrzén nem kaptam.

Az előzön 1.500-ért adtam el, azt hittem már nem kell...

 

Most 3e-ér vettem pancolar 50/1.8-at.  És az első tesztek után alig tünik gyengébnek a Canon EF 50/1.8 II-nál.

 

 

Százbolha

 

A hozzászólás:
_Coco_ Creative Commons License 2004-12-12 18:56:38 138

Köszi !

 

Tehát a 300D + M42 konverter + közgyűrű + 58/2, M42 obi = Makró fotózási lehetőség nálam ugye ?

Vagyis a kb. 30 mm-es közgyűrűvel az 58 mm-es obim kb. 1,9x nagyitást ad.

És akkor minél nagyobb közgyűrűt teszek fel annál kisebb a nagyitás...hmmm.

Megyek és kipróbálom ! :)

 

Előzmény:
Badmotorfinger Creative Commons License 2004-12-12 17:32:25 135
nagyítás mértéke = objektív gyújtótávolsága / közgyűrű hossza

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!