Keresés

Részletes keresés

Badmotorfinger Creative Commons License 2004-12-12 22:20:24 152

Nem biztos.

Én így tudtam.

 

Viszont bocsánat, mert rosszul írtam - talán a frontátvonulás.

 

nagyítás = közgyűrű (kihuzat) hossza / gyújtótáv

 

30 mm közgyűrű / 58 mm objektív = 0,517 nagyítás

 

Leképezés kb.  1:1,9

 

 

Fordítva sem rossz amúgy, csak úgy a reciprokát kell venni.

 

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-25mm-Extension-Tube-II-Review.aspx

 

http://www.earthboundlight.com/phototips/20040620.html

 

http://www.photofocus.com/article.php?aid=72

 

http://www.rollei-usa.com/acc_closeup_handbook.htm

 

 

Meg a közgyűrűkészletem dobozának a hátulján is az van, hogyaszongya:

 

50mm-es obit alapul véve 12mm közgyűrűvel a "macro ratio" 1:4,2 ; 20mm közgyűrűvel 1:2,5 ; 36 mm közgyűrűvel 1:1,4.

 

A fenti képletet ezek elvileg alátámasztják. pl. 36/50=0,72 --> 1:1,4

 

A példád mondjuk elég elgondolkodtató, mert egy elméleti 1 mm-es kihuzattal számolva 50mm-es obihoz 1:50-es leképezés jön ki, de nem hiszem, hogy pl. egy alapból 1:6 leképezésű 50mm-es obi 1 mm-es kihuzattal 1:50-ig romlana.....

SoMa Creative Commons License 2004-12-12 19:00:36 139

Jó volna!!  :))))

De akkor az nem makro lenne, hanem mikro! :)

A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2004-12-12 18:51:25 136

Badmotorfinger:

 

nagyítás mértéke = objektív gyújtótávolsága / közgyűrű hossza

 

 

Ez biztos??????

 

Tételezzük fel, hogy van egy 100mm-es gyújtótávolságú objektívem.

Az objektív és a váz közé teszek egy 0,01mm vastag közgyűrűt.

 

Szerinted mennyi lesz a nagyítás mértéke???  10.000????

 

 

Százbolha

Előzmény:
Badmotorfinger Creative Commons License 2004-12-12 17:32:25 135
nagyítás mértéke = objektív gyújtótávolsága / közgyűrű hossza

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!