Keresés

Részletes keresés

_Coco_ Creative Commons License 2004-12-12 18:56:38 138

Köszi !

 

Tehát a 300D + M42 konverter + közgyűrű + 58/2, M42 obi = Makró fotózási lehetőség nálam ugye ?

Vagyis a kb. 30 mm-es közgyűrűvel az 58 mm-es obim kb. 1,9x nagyitást ad.

És akkor minél nagyobb közgyűrűt teszek fel annál kisebb a nagyitás...hmmm.

Megyek és kipróbálom ! :)

 

Százbolha Creative Commons License 2004-12-12 18:51:25 136

Badmotorfinger:

 

nagyítás mértéke = objektív gyújtótávolsága / közgyűrű hossza

 

 

Ez biztos??????

 

Tételezzük fel, hogy van egy 100mm-es gyújtótávolságú objektívem.

Az objektív és a váz közé teszek egy 0,01mm vastag közgyűrűt.

 

Szerinted mennyi lesz a nagyítás mértéke???  10.000????

 

 

Százbolha

A hozzászólás:
Badmotorfinger Creative Commons License 2004-12-12 17:32:25 135
nagyítás mértéke = objektív gyújtótávolsága / közgyűrű hossza
Előzmény:
_Coco_ Creative Commons License 2004-12-12 17:21:18 132

Oké, de mire tudom használni ?

Egyébként van M42-es obim,  Zenitre és 300D-re használom (konverterrel).

Az utólsó tag az milyen típusu bajonettre/menetre alakít ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!