|
|
|
|
 |
_Coco_
2004-12-12 18:56:38
|
138
|
Köszi !
Tehát a 300D + M42 konverter + közgyűrű + 58/2, M42 obi = Makró fotózási lehetőség nálam ugye ?
Vagyis a kb. 30 mm-es közgyűrűvel az 58 mm-es obim kb. 1,9x nagyitást ad.
És akkor minél nagyobb közgyűrűt teszek fel annál kisebb a nagyitás...hmmm.
Megyek és kipróbálom ! :)
|
|
 |
Százbolha
2004-12-12 18:51:25
|
136
|
Badmotorfinger:
nagyítás mértéke = objektív gyújtótávolsága / közgyűrű hossza
Ez biztos??????
Tételezzük fel, hogy van egy 100mm-es gyújtótávolságú objektívem.
Az objektív és a váz közé teszek egy 0,01mm vastag közgyűrűt.
Szerinted mennyi lesz a nagyítás mértéke??? 10.000????
Százbolha |
|
A hozzászólás:
 |
Badmotorfinger
2004-12-12 17:32:25
|
135
|
| nagyítás mértéke = objektív gyújtótávolsága / közgyűrű hossza |
|
Előzmény:
 |
_Coco_
2004-12-12 17:21:18
|
132
|
Oké, de mire tudom használni ?
Egyébként van M42-es obim, Zenitre és 300D-re használom (konverterrel).
Az utólsó tag az milyen típusu bajonettre/menetre alakít ? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|