|
|
|
|
 |
Badmotorfinger
2004-12-12 17:32:25
|
135
|
| nagyítás mértéke = objektív gyújtótávolsága / közgyűrű hossza |
|
 |
Badmotorfinger
2004-12-12 17:29:28
|
133
|
Az utolsó tag nem biztos, hogy a szett része. A képekből nem lehet kivenni, de valami menetátalakító gyűrű lehet.
A közgyűrűsor többnyre 3 különböző hosszúságú távtartó gyűrű, amit eggyütt, vagy inkább külön külön a gépváz és az objektív közé kell tenni, ezzel bizonyos távolságra eltávolítja az objektívet a filmsíktól - csökken az objektív közelpontja, nő a nagyítása. Makrózásra jó.
Ha ez valóban az, aminek a képen látszik. |
|
A hozzászólás:
 |
_Coco_
2004-12-12 17:21:18
|
132
|
Oké, de mire tudom használni ?
Egyébként van M42-es obim, Zenitre és 300D-re használom (konverterrel).
Az utólsó tag az milyen típusu bajonettre/menetre alakít ? |
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|