|
|
|
|
 |
vamzer
2004-12-13 03:19:33
|
66
|
Nekem nem fáj, de magyar állampolgárság nélkül is ki tudnak utazni nyugatra, mivel mégcsak vízumkényszer sincs Nyugat-Európába.
Miért kellene a Nyugatra utazgatáshoz magyar állampolgárság?
Nem kell, anélkül is lehet.
Aki meg akar, az áttelepülhet Magyarországra is ma is.
Ahhoz se kell állampolgárság.
Még egyszer kérdem:
Mire kell az állampolgárság?
"Eddig is fontos volt nekik csak te nem tudtál róla."
Ja igen. Nem tudtam róla.
De ők se.
Egykét éve még az összes határon kívüli magyar szervezet ellenezte ezt az egészet.
Azért, mert tudják, hogy ez egyenértékű a hátrányos helyzetű területekről történő tömeges bevándorlásának. |
|
A hozzászólás:
 |
Vaszilij
2004-12-11 12:56:04
|
65
|
| Eddig is fontos volt nekik csak te nem tudtál róla, főleg az idősebb generációnak aki már a magyarigazolványnak is nagyon örült. Ők biztos, hogy nem akarnak kimenni vagy ahogy később írtad utazgatni, mozgolódni nyugateurópai országokba. Ha pedig a fiatalok közül vannak akik ki akarnak menni az neked miért fáj |
|
Előzmény:
 |
vamzer
2004-12-09 23:08:56
|
60
|
Nem én hasonlítottam, kisfiam.
Akire válaszoltam, az hasonlította az EU-ba lépéshez az állampolgárságról szóló népszavazást.
Azt írta, hogy mi akkor megkaptuk azt, amit most megtagadtunk a külhoniaktól.
Erre írtam, hogy nem kaptunk semmiféle EU-országbeli útlevelet.
De ezzel összefüggésben:
Ha az erdélyi magyarok Románia EU-ba lépése után is követelik a magyar állampolgárságot, majd akkor elhiszem, hogy ez az egész népszavazósdi csakis a magyarságtudat állampolgárság általi megerősítéséről szólt.
Erre majd akkor visszatérhetünk, de ide a rozsdás bökőt, hogy akkor már nem lesz fontos ez a papír.
Mint ahogy eddig se volt az, csak most hirtelen valamilyen okból előjött. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|