Keresés

Részletes keresés

hymen hunter Creative Commons License 2004-12-13 08:20:19 68

A magyar alkotmány azt is kifejezi, hogy

"A Magyar Köztársaság felelõsséget érez a határain kívül élõ magyarok sorsáért, és elõmozdítja a Magyarországgal való kapcsolatuk ápolását."

Ugye szerinted sem a vízumrendszer bevezetésére gondolt itt a jogalkotó?

Az állampolgársággal azt éri el Kolozsváron, hogy kap egy útlevelet, amivel oda utazhat, ahova eddig román állampolgárok csak nehezebben mehettek. És ez a román állampolgároknál is fontos még vagy 3 évig, hisz a schengeni folyosón is más a besorolásuk. A szerbeknél és az ukránoknál a vízum elkerülése pedig már pénzkérdés is.

Hidd el az utlevélen, s a konzuli védelmen kivül a magyar állampolgárság Magyarországon kivül semmit nem ér, ha nincs állandó magyarországi lakhelyed, vagy nem éltél itt huzamosabb ideig.

Az oktatási támogatás pedig szerintem jól van kitalálva, hisz arra ösztönzi a szülöket, hogy járassák magyar iskolába a gyerekeket. Ebböl pedig csak hátránya volt eddig a gyereknek, hisz nem tanulta meg jól az államnyelvet, s ha kikerült a magyar közösségböl, akkor kábé akkora problémái voltak, mintha te tanultál volna heti 2-3 órában 12 évig németül aztán kimész Bécsbe dolgozni, és rájössz, hogy csak töszavakat értesz. Szóval a támogatás arra jó, hogy legyen valami elönyük is a dologból....

A szórványmagyarságnál - ne feledd, hogy a magyarok jelentös része igy él - a kollektiv támogatás abszolut hatástalan.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2004-12-10 15:53:37 64

Én azt mondtam, hogy egy adott ország szociális problémáinak megoldása az adott ország kormányának a feladata.

A magyar Alkotmány rögzíti, hogy minden magyar állampolgárnak joga van a szociális biztonsághoz.

 

" kedvezménytörvényben biztosított támogatások jelentös része - ami az egész rendszer kerete mostanság- az egyénekhez kötödik (lásd oktatási-nevelési, utazási satöbbi), igazából "

Szerintem a mostani gyakorlat is helytelen. A magyar közösségek támogatása kellene, hogy a cél legyen.

Szerintem.

 

 

" Én pont azt nem támogatnám, hogy települjenek át, és ennek elkerülésére kiváló lett volna az állampolgárság. "

Mit kezd az állampolgársággal Kolozsváron? ( a vele járó kedvezményeket szeretné igénybe venni )

A magyarságát ugye nem papírral akarta igazolni?

 

Előzmény:
hymen hunter Creative Commons License 2004-12-10 07:40:13 63

És elárulod hogy támogatjuk Kovács Józsit a kenyérvásárlásban?

Mert ez nem derül ki a hozzászólásodból, valószínü azért nem, mert sehogy.

Attól hogy magyar állampolgár vagy, még senki sem ad neked ebben az országban kenyeret, hacsak meg nem szán valaki az utcán, lásd a hajléktalanok esetét.

Ahhoz minimum egy magyar lakóhely kell, ahol van egy önkormányzat, aki biztosít szociális segélyt. Ahogy a nyugdíj és egészségbiztosítás sem jár csak azért, mert magyar állampolgár vagy, söt szavazni is csak akkor van jogod, ha van magyarországi állandó lakóhelyed. Ja és most ne gyere azzal, hogy a magyar állam fizeti az áttelepülök nyugdíját, mert ez tényleg csúsztatás. Egyrészröl Romániával fel kell mondani az egyezményt az EU miatt, Ukrajnában pedig tiltják a kettös állampolgárságot, a többi országgal meg nincs ilyen egyezmény....

És igazából az is  csúsztatás, hogy ugy gondolod most az egyéneket nem támogatjuk. A kedvezménytörvényben biztosított támogatások jelentös része - ami az egész rendszer kerete mostanság- az egyénekhez kötödik (lásd oktatási-nevelési, utazási satöbbi), igazából ezért is volt gond a szlovákokkal, akik pont ezt nem akarták.

Ja és az osztrákok esetében én nem is irtam állampolgárságról, ök csupán támogattak minket, segítették a menekülöket, és nem mondták azt, hogy minden ország oldja meg a saját népe problémáját, amit töled olvastam.

Én pont azt nem támogatnám, hogy települjenek át, és ennek elkerülésére kiváló lett volna az állampolgárság.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!