|
|
 |
hymen hunter
2004-12-13 08:20:19
|
68
|
A magyar alkotmány azt is kifejezi, hogy
"A Magyar Köztársaság felelõsséget érez a határain kívül élõ magyarok sorsáért, és elõmozdítja a Magyarországgal való kapcsolatuk ápolását."
Ugye szerinted sem a vízumrendszer bevezetésére gondolt itt a jogalkotó?
Az állampolgársággal azt éri el Kolozsváron, hogy kap egy útlevelet, amivel oda utazhat, ahova eddig román állampolgárok csak nehezebben mehettek. És ez a román állampolgároknál is fontos még vagy 3 évig, hisz a schengeni folyosón is más a besorolásuk. A szerbeknél és az ukránoknál a vízum elkerülése pedig már pénzkérdés is.
Hidd el az utlevélen, s a konzuli védelmen kivül a magyar állampolgárság Magyarországon kivül semmit nem ér, ha nincs állandó magyarországi lakhelyed, vagy nem éltél itt huzamosabb ideig.
Az oktatási támogatás pedig szerintem jól van kitalálva, hisz arra ösztönzi a szülöket, hogy járassák magyar iskolába a gyerekeket. Ebböl pedig csak hátránya volt eddig a gyereknek, hisz nem tanulta meg jól az államnyelvet, s ha kikerült a magyar közösségböl, akkor kábé akkora problémái voltak, mintha te tanultál volna heti 2-3 órában 12 évig németül aztán kimész Bécsbe dolgozni, és rájössz, hogy csak töszavakat értesz. Szóval a támogatás arra jó, hogy legyen valami elönyük is a dologból....
A szórványmagyarságnál - ne feledd, hogy a magyarok jelentös része igy él - a kollektiv támogatás abszolut hatástalan.
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2004-12-10 15:53:37
|
64
|
Én azt mondtam, hogy egy adott ország szociális problémáinak megoldása az adott ország kormányának a feladata.
A magyar Alkotmány rögzíti, hogy minden magyar állampolgárnak joga van a szociális biztonsághoz.
" kedvezménytörvényben biztosított támogatások jelentös része - ami az egész rendszer kerete mostanság- az egyénekhez kötödik (lásd oktatási-nevelési, utazási satöbbi), igazából "
Szerintem a mostani gyakorlat is helytelen. A magyar közösségek támogatása kellene, hogy a cél legyen.
Szerintem.
" Én pont azt nem támogatnám, hogy települjenek át, és ennek elkerülésére kiváló lett volna az állampolgárság. "
Mit kezd az állampolgársággal Kolozsváron? ( a vele járó kedvezményeket szeretné igénybe venni )
A magyarságát ugye nem papírral akarta igazolni?
|
|
Előzmény:
 |
hymen hunter
2004-12-10 07:40:13
|
63
|
És elárulod hogy támogatjuk Kovács Józsit a kenyérvásárlásban?
Mert ez nem derül ki a hozzászólásodból, valószínü azért nem, mert sehogy.
Attól hogy magyar állampolgár vagy, még senki sem ad neked ebben az országban kenyeret, hacsak meg nem szán valaki az utcán, lásd a hajléktalanok esetét.
Ahhoz minimum egy magyar lakóhely kell, ahol van egy önkormányzat, aki biztosít szociális segélyt. Ahogy a nyugdíj és egészségbiztosítás sem jár csak azért, mert magyar állampolgár vagy, söt szavazni is csak akkor van jogod, ha van magyarországi állandó lakóhelyed. Ja és most ne gyere azzal, hogy a magyar állam fizeti az áttelepülök nyugdíját, mert ez tényleg csúsztatás. Egyrészröl Romániával fel kell mondani az egyezményt az EU miatt, Ukrajnában pedig tiltják a kettös állampolgárságot, a többi országgal meg nincs ilyen egyezmény....
És igazából az is csúsztatás, hogy ugy gondolod most az egyéneket nem támogatjuk. A kedvezménytörvényben biztosított támogatások jelentös része - ami az egész rendszer kerete mostanság- az egyénekhez kötödik (lásd oktatási-nevelési, utazási satöbbi), igazából ezért is volt gond a szlovákokkal, akik pont ezt nem akarták.
Ja és az osztrákok esetében én nem is irtam állampolgárságról, ök csupán támogattak minket, segítették a menekülöket, és nem mondták azt, hogy minden ország oldja meg a saját népe problémáját, amit töled olvastam.
Én pont azt nem támogatnám, hogy települjenek át, és ennek elkerülésére kiváló lett volna az állampolgárság. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|