És elárulod hogy támogatjuk Kovács Józsit a kenyérvásárlásban?
Mert ez nem derül ki a hozzászólásodból, valószínü azért nem, mert sehogy.
Attól hogy magyar állampolgár vagy, még senki sem ad neked ebben az országban kenyeret, hacsak meg nem szán valaki az utcán, lásd a hajléktalanok esetét.
Ahhoz minimum egy magyar lakóhely kell, ahol van egy önkormányzat, aki biztosít szociális segélyt. Ahogy a nyugdíj és egészségbiztosítás sem jár csak azért, mert magyar állampolgár vagy, söt szavazni is csak akkor van jogod, ha van magyarországi állandó lakóhelyed. Ja és most ne gyere azzal, hogy a magyar állam fizeti az áttelepülök nyugdíját, mert ez tényleg csúsztatás. Egyrészröl Romániával fel kell mondani az egyezményt az EU miatt, Ukrajnában pedig tiltják a kettös állampolgárságot, a többi országgal meg nincs ilyen egyezmény....
És igazából az is csúsztatás, hogy ugy gondolod most az egyéneket nem támogatjuk. A kedvezménytörvényben biztosított támogatások jelentös része - ami az egész rendszer kerete mostanság- az egyénekhez kötödik (lásd oktatási-nevelési, utazási satöbbi), igazából ezért is volt gond a szlovákokkal, akik pont ezt nem akarták.
Ja és az osztrákok esetében én nem is irtam állampolgárságról, ök csupán támogattak minket, segítették a menekülöket, és nem mondták azt, hogy minden ország oldja meg a saját népe problémáját, amit töled olvastam.
Én pont azt nem támogatnám, hogy települjenek át, és ennek elkerülésére kiváló lett volna az állampolgárság. |