|
|
|
|
 |
Vaszilij
2004-12-11 12:56:04
|
65
|
| Eddig is fontos volt nekik csak te nem tudtál róla, főleg az idősebb generációnak aki már a magyarigazolványnak is nagyon örült. Ők biztos, hogy nem akarnak kimenni vagy ahogy később írtad utazgatni, mozgolódni nyugateurópai országokba. Ha pedig a fiatalok közül vannak akik ki akarnak menni az neked miért fáj |
|
A hozzászólás:
 |
vamzer
2004-12-09 23:08:56
|
60
|
Nem én hasonlítottam, kisfiam.
Akire válaszoltam, az hasonlította az EU-ba lépéshez az állampolgárságról szóló népszavazást.
Azt írta, hogy mi akkor megkaptuk azt, amit most megtagadtunk a külhoniaktól.
Erre írtam, hogy nem kaptunk semmiféle EU-országbeli útlevelet.
De ezzel összefüggésben:
Ha az erdélyi magyarok Románia EU-ba lépése után is követelik a magyar állampolgárságot, majd akkor elhiszem, hogy ez az egész népszavazósdi csakis a magyarságtudat állampolgárság általi megerősítéséről szólt.
Erre majd akkor visszatérhetünk, de ide a rozsdás bökőt, hogy akkor már nem lesz fontos ez a papír.
Mint ahogy eddig se volt az, csak most hirtelen valamilyen okból előjött. |
|
Előzmény:
 |
Vaszilij
2004-12-09 13:14:02
|
44
|
| Tök jó hasonlat. Mondjuk az, hogy mi nem kaptunk német, angol vagy francia állampolgárságot az talán érthető hiszen nem vagyunk németek, angolok vagy franciák. Ők viszont magyarok, csak nem a jelenlegi Magyarország területén élnek. Nem tudom hallottál-e már erről? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|