|
|
 |
hymen hunter
2004-12-10 07:40:13
|
63
|
És elárulod hogy támogatjuk Kovács Józsit a kenyérvásárlásban?
Mert ez nem derül ki a hozzászólásodból, valószínü azért nem, mert sehogy.
Attól hogy magyar állampolgár vagy, még senki sem ad neked ebben az országban kenyeret, hacsak meg nem szán valaki az utcán, lásd a hajléktalanok esetét.
Ahhoz minimum egy magyar lakóhely kell, ahol van egy önkormányzat, aki biztosít szociális segélyt. Ahogy a nyugdíj és egészségbiztosítás sem jár csak azért, mert magyar állampolgár vagy, söt szavazni is csak akkor van jogod, ha van magyarországi állandó lakóhelyed. Ja és most ne gyere azzal, hogy a magyar állam fizeti az áttelepülök nyugdíját, mert ez tényleg csúsztatás. Egyrészröl Romániával fel kell mondani az egyezményt az EU miatt, Ukrajnában pedig tiltják a kettös állampolgárságot, a többi országgal meg nincs ilyen egyezmény....
És igazából az is csúsztatás, hogy ugy gondolod most az egyéneket nem támogatjuk. A kedvezménytörvényben biztosított támogatások jelentös része - ami az egész rendszer kerete mostanság- az egyénekhez kötödik (lásd oktatási-nevelési, utazási satöbbi), igazából ezért is volt gond a szlovákokkal, akik pont ezt nem akarták.
Ja és az osztrákok esetében én nem is irtam állampolgárságról, ök csupán támogattak minket, segítették a menekülöket, és nem mondták azt, hogy minden ország oldja meg a saját népe problémáját, amit töled olvastam.
Én pont azt nem támogatnám, hogy települjenek át, és ennek elkerülésére kiváló lett volna az állampolgárság. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2004-12-09 16:12:49
|
55
|
" Ha az utolsó mondatodat komolyan vették volna mondjuk az osztrákok, akkor 56-ban visszatoloncolták volna a magyarokat, mert elvégre is Kádárék okozták a bajt, oldják ök is meg. (Nem beszélve a többi esetröl, amikor menekülni kellett ebböl az országból). ennyire nem lehetsz szqklátókörü...... "
Csúsztatsz!
Nem mondtam, hogy nem jöhetnek át! Sosem írtam, hogy nem látom szívesen, ha áttelepülnek, itt élnek dolgoznak velünk. Ha így tesznek kapják meg a magyar állampolgárságot. Az osztrákok sem adták 56 után az állampolgárságot a magyarországi magyaroknak. Ezt így gondold újra végig.
Támogatni most is tudjuk a civil szervezeteiket, iskoláikat, nyevtanulási lehetőségeiket, vállalkozási fejlődésüket, stb. stb..
Az EGYÉNT talán nem kéne!
A magyarokat támogassuk identitásuk megőrzésében, ne Kovács Józsit a kenyérvásárlásban. |
|
Előzmény:
 |
hymen hunter
2004-12-09 13:05:14
|
41
|
Ha az utolsó mondatodat komolyan vették volna mondjuk az osztrákok, akkor 56-ban visszatoloncolták volna a magyarokat, mert elvégre is Kádárék okozták a bajt, oldják ök is meg. (Nem beszélve a többi esetröl, amikor menekülni kellett ebböl az országból). ennyire nem lehetsz szqklátókörü......
igy nem lehet gondolkozni, mert milyen alapon várjuk el tölük, hogy máskor segítsenek.
Tudod azt mindenki lesz**ta, hogy nekik mi lenne a jó, akik megkérdezték Öket azok nacionalisták.
Az ö magyarságukat nem is lehet megkérdöjelezni, mert akik áldozatok árán is felvállalják nyelvük és kulturájuk megtartását, tényleg magyarok. Akik viszont erre nem képesek, éljenek bárhol a világban (Beleértve Budapestet is) már nem azok.
Szóval ha segíteni akarsz valakinek, jó lenne elQbb ha megkérdeznéd, hogy mire van szüksége. És lehet nem a szülöföld alapra mondana igent. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|