Keresés

Részletes keresés

hymen hunter Creative Commons License 2004-12-10 07:40:13 63

És elárulod hogy támogatjuk Kovács Józsit a kenyérvásárlásban?

Mert ez nem derül ki a hozzászólásodból, valószínü azért nem, mert sehogy.

Attól hogy magyar állampolgár vagy, még senki sem ad neked ebben az országban kenyeret, hacsak meg nem szán valaki az utcán, lásd a hajléktalanok esetét.

Ahhoz minimum egy magyar lakóhely kell, ahol van egy önkormányzat, aki biztosít szociális segélyt. Ahogy a nyugdíj és egészségbiztosítás sem jár csak azért, mert magyar állampolgár vagy, söt szavazni is csak akkor van jogod, ha van magyarországi állandó lakóhelyed. Ja és most ne gyere azzal, hogy a magyar állam fizeti az áttelepülök nyugdíját, mert ez tényleg csúsztatás. Egyrészröl Romániával fel kell mondani az egyezményt az EU miatt, Ukrajnában pedig tiltják a kettös állampolgárságot, a többi országgal meg nincs ilyen egyezmény....

És igazából az is  csúsztatás, hogy ugy gondolod most az egyéneket nem támogatjuk. A kedvezménytörvényben biztosított támogatások jelentös része - ami az egész rendszer kerete mostanság- az egyénekhez kötödik (lásd oktatási-nevelési, utazási satöbbi), igazából ezért is volt gond a szlovákokkal, akik pont ezt nem akarták.

Ja és az osztrákok esetében én nem is irtam állampolgárságról, ök csupán támogattak minket, segítették a menekülöket, és nem mondták azt, hogy minden ország oldja meg a saját népe problémáját, amit töled olvastam.

Én pont azt nem támogatnám, hogy települjenek át, és ennek elkerülésére kiváló lett volna az állampolgárság.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2004-12-09 16:12:49 55

" Ha az utolsó mondatodat komolyan vették volna mondjuk az osztrákok, akkor 56-ban visszatoloncolták volna a magyarokat, mert elvégre is Kádárék okozták a bajt, oldják ök is meg. (Nem beszélve a többi esetröl, amikor menekülni kellett ebböl az országból). ennyire nem lehetsz szqklátókörü...... "

 

Csúsztatsz!

Nem mondtam, hogy nem jöhetnek át! Sosem írtam, hogy nem látom szívesen, ha áttelepülnek, itt élnek dolgoznak velünk. Ha így tesznek kapják meg a magyar állampolgárságot. Az osztrákok sem adták 56 után az állampolgárságot a magyarországi magyaroknak. Ezt így gondold újra végig.

Támogatni most is tudjuk a civil szervezeteiket, iskoláikat, nyevtanulási lehetőségeiket, vállalkozási fejlődésüket, stb. stb..

Az EGYÉNT talán nem kéne!

A magyarokat támogassuk identitásuk megőrzésében, ne Kovács Józsit a kenyérvásárlásban.

Előzmény:
hymen hunter Creative Commons License 2004-12-09 13:05:14 41

Ha az utolsó mondatodat komolyan vették volna mondjuk az osztrákok, akkor 56-ban visszatoloncolták volna a magyarokat, mert elvégre is Kádárék okozták a bajt, oldják ök is meg. (Nem beszélve a többi esetröl, amikor menekülni kellett ebböl az országból). ennyire nem lehetsz szqklátókörü......

igy nem lehet gondolkozni, mert milyen alapon várjuk el tölük, hogy máskor segítsenek.

Tudod azt mindenki lesz**ta, hogy nekik mi lenne a jó, akik megkérdezték Öket azok nacionalisták.

Az ö magyarságukat nem is lehet megkérdöjelezni, mert akik áldozatok árán is felvállalják nyelvük és kulturájuk megtartását, tényleg magyarok. Akik viszont erre nem képesek, éljenek bárhol a világban (Beleértve Budapestet is) már nem azok.

Szóval ha segíteni akarsz valakinek, jó lenne elQbb ha megkérdeznéd, hogy mire van szüksége. És lehet nem a szülöföld alapra mondana igent.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!