|
|
|
|
 |
vamzer
2004-12-09 23:08:56
|
60
|
Nem én hasonlítottam, kisfiam.
Akire válaszoltam, az hasonlította az EU-ba lépéshez az állampolgárságról szóló népszavazást.
Azt írta, hogy mi akkor megkaptuk azt, amit most megtagadtunk a külhoniaktól.
Erre írtam, hogy nem kaptunk semmiféle EU-országbeli útlevelet.
De ezzel összefüggésben:
Ha az erdélyi magyarok Románia EU-ba lépése után is követelik a magyar állampolgárságot, majd akkor elhiszem, hogy ez az egész népszavazósdi csakis a magyarságtudat állampolgárság általi megerősítéséről szólt.
Erre majd akkor visszatérhetünk, de ide a rozsdás bökőt, hogy akkor már nem lesz fontos ez a papír.
Mint ahogy eddig se volt az, csak most hirtelen valamilyen okból előjött. |
|
 |
sanyi
2004-12-09 13:15:59
|
45
|
Ők viszont magyarok
Magyar nemzetiseguek, es nem magyar allampolgarok. |
|
A hozzászólás:
 |
Vaszilij
2004-12-09 13:14:02
|
44
|
| Tök jó hasonlat. Mondjuk az, hogy mi nem kaptunk német, angol vagy francia állampolgárságot az talán érthető hiszen nem vagyunk németek, angolok vagy franciák. Ők viszont magyarok, csak nem a jelenlegi Magyarország területén élnek. Nem tudom hallottál-e már erről? |
|
Előzmény:
 |
vamzer
2004-12-09 12:41:32
|
39
|
Hát nem tudom.
Pénzt kapnak, támogatást kapnak.
Mindössze magyar útlevelet nem kapnak.
Mi se kaptunk német vagy francia vagy angol állampolgárságot, útlevelet májusban.
Még dolgozni se mehetünk egy ideig.
Amúgy csak megjegyzem: Trianon után egy év alatt 400 000 magyar vándorolt be, akik a magyar állampolgárságot választották. Bethlen kénytelen volt lezáratni a határokat 1921-ben.
Szerinted miért? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|