Keresés

Részletes keresés

iNTi Creative Commons License 2004-12-10 03:29:34 22
Köszi, közben a MySQL topicban már kaptam segítséget. Ugyanezt mondták ott is, és megfogadtam! :)
A hozzászólás:
NevemTeve Creative Commons License 2004-12-09 05:54:06 21
Az SQL-ben (pontosabban a relációs adatbázis tábláiban) _nincs_ sorrend. Ha esetleg mégis van, akkor úgy kell eljárni, mintha nem is lenne. Mindig úgy gondolj a tábla soraira, mint egy halmaz elemeire; ha valamilyen rendezést akarsz, azt a lekérdezésben explicit kell előírnod (ORDER BY) valamely mező(k) alapján.
Előzmény:
iNTi Creative Commons License 2004-12-09 00:46:50 20
Én is ilyen valami ilyen dolgon gondolkoztam. ID-t fogok adni a soroknak, és ORDER-el rendberakom. Csak azthittem, hogy az INSERT-el bárhova be tudok szurni a táblába. Egyszerűbb lett volna, de így is jó. :) Csak ügye lusta ember mindig a legegyszerűbb megoldást kerei. :) Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!