|
|
|
|
 |
NevemTeve
2004-12-09 05:54:06
|
21
|
| Az SQL-ben (pontosabban a relációs adatbázis tábláiban) _nincs_ sorrend. Ha esetleg mégis van, akkor úgy kell eljárni, mintha nem is lenne. Mindig úgy gondolj a tábla soraira, mint egy halmaz elemeire; ha valamilyen rendezést akarsz, azt a lekérdezésben explicit kell előírnod (ORDER BY) valamely mező(k) alapján. |
|
A hozzászólás:
 |
iNTi
2004-12-09 00:46:50
|
20
|
| Én is ilyen valami ilyen dolgon gondolkoztam. ID-t fogok adni a soroknak, és ORDER-el rendberakom. Csak azthittem, hogy az INSERT-el bárhova be tudok szurni a táblába. Egyszerűbb lett volna, de így is jó. :) Csak ügye lusta ember mindig a legegyszerűbb megoldást kerei. :) Köszi! |
|
Előzmény:
 |
drogi_
2004-12-08 23:46:33
|
19
|
lehetseges auto-inkremens mezot letrehozni, ami minden sorhoz egyedi azonositot ad. Lehet timestamp-pel ellatni a sorokat.
Valamint mindegy, hova szurod be, lehetoseg van rendezesre:
SELECT mezo1, mezo2, ... mezon FROM tabla WHERE feltetel ORDER BY mezonev |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|