Keresés

Részletes keresés

CSerfa Creative Commons License 2004-12-08 20:21:42 889

Kedves Sophia!

 

Szerintem hagyjuk meg oncogitonak e topicot. Még gondol egyet, és megint moderáltat, rám amúgy is érzékeny. Még mikor a témához szóltam (felebaráti és embertársi szeretetről, mondván, ezt keverik egyesek, pl. a humanisták), azt is kimoderáltatta, csak, mert én írtam, mindegy, mit írtam, csak...

 

CSerfa

A hozzászólás:
Sophia_ Creative Commons License 2004-12-08 19:34:43 888

Kedves CSerfa!

 

"belátás helyett érzéketlenséggel, megbánás helyett inkább fenyegetéssel lép fel a tanár. Tudtommal még a kollégákkal szemben is. Meg a diákokkal szemben is! És még ő ítélgeti a diákokat! Mindenki hibás, akinek nem tetszik?"

 

Ez bizony pontosan így van. Értekezleten előadott egy hosszú monológot, aminek nem volt se füle, se farka. Aki nem tudta, miről van szó, csak annyit értett az egészből, hogy az egyik gyerekkel volt valami fényképezési ügy, de még választ sem kapott az sms-ére, meg egyébként is őneki a gyerekek nem fogadják a köszönését (a gyerekek szerint ő nem fogadja az övékét), bla-bla-bla...

Ja, és hogy ő nem fog lehajtott fővel járni, a szülőnek is megmondta, jelentse fel ha akarja.

De még az sem derült ki az elmondásból, hogy egyáltalán fiúról, vagy lányról van-e szó. Megkérdeztem néhány kollégát, semmit nem értettek az egészből.

 

Miután én ezt az igazgatóval közöltem, egyből nagyon ideges lett, és azt kérdezte, hogy én most mindenáron a fejét akarom vétetni valakinek? Mondtam, hogy nem, csak épp az igazságérzetem nem engedi, hogy ezt elhallgassam.

 

Egy másik kolléga pedig azért kapott csúnya letolást a főigazgatótól, mert erre a tanárra csúfolódó megjegyzéseket tett (ezzel az üggyel kapcsolatban), és azt mondta neki, ezért még nagyon megütheti a bokáját.

 

Az ifjúságvédelmis is nagyon fel van háborodva azon, hogy mostmár nyilvánvalóan a szőnyeg alá akarják söpörni az ügyet.

 

A szülő azt mondta, csak akkor írja alá a jegyzőkönyvet, ha minden bele lesz írva.

 

Itt tartunk.

Előzmény:
CSerfa Creative Commons License 2004-12-04 17:11:11 887

Kedves Sophia!

 

Ha igaz, amit írsz a lány lelkiállapotáról, tanulmányai visszaeséséről, stb., akkor bizony van veszélyeztetés.

Ha igaz, amit írsz arról, hogy a többi "gyerek" is látja a tanár megkülönböztető viselkedését ezzel a lánnyal, akkor bizony veszélyeztetve van. (Nem gyerek, egy 16, pláne 17 éves lány meg már nő, Mária valami 12 éves korában esett teherbe Jézussal, és senki nem mondja rá, hogy gyerek volt...)

 

Hogy a lány veszélyeztetett-e, ezt pedig éppen nem azok döntik el, akik hagyjátk fennmaradni az ilyen helyzetet, nyugdíjas koráig tanárkodni az ilyen tanárt, stb. Én egész biztos vagyok benne, itt veszély van, egy nő kerül veszélybe (nemi élete, öröme, bizalma, csak, mert szép, már ilyesminek lenne kitéve?).

De veszélyben a diákok természetes igazságérzete, mert ebből történet lesz, ez bizony rossz példa. Veszélyben az igazság, mert belátás helyett érzéketlenséggel, megbánás helyett inkább fenyegetéssel lép fel a tanár. Tudtommal még a kollégákkal szemben is. Meg a diákokkal szemben is! És még ő ítélgeti a diákokat! Mindenki hibás, akinek nem tetszik?

Szóval itt az ifjúság van veszélyeztetve, és nem is kicsit. Mit gondolsz, mit gondolnak a tanárokról az ilyen rém alá vetett diákok?

 

CSerfa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!