|
|
|
|
 |
morpet
2004-12-08 23:51:02
|
596
|
OFF
Caipi: Postaládánkba megérkezett. Okos fogalmazvány, már-már túl okos.
|
|
 |
cszoli
2004-12-07 20:31:51
|
595
|
| Mer' a födém vastagságától és merevségétől kéne függenie a lépésszigetelés vastagságának. A régi épületekben félméteres, homokkal döngölt födémhez lehet, hogy elég a 2 cm, de a könnyű, vasbeton födémhez vastagabb kell. Valszeg. Ez is egy szakma, sajna nem az enyém. |
|
A hozzászólás:
 |
Caipi
2004-12-07 19:54:36
|
594
|
| Tudom, hogy írtam már, de nekem a Csott "zajszakértő" azt mondta, hogy az OTP Ingatlant javasolja, mert az áthallásilag már "megütötte a bokáját". Egyébként így laikusan azt gondolnám, hogy ahol kitérnek az ilyenekre, hogy a födémszigetelés fel van hajtva a peremekre, meg a fal ilyen meg olyan szerkezetű, netántán akárhány dB-t "tud", mert ilyet is láttam, méghozzá 58-al!, akkor ez az építtető odafigyel erre, mert mondjuk már találkozott a problémával.. Bár - a Balusztrád is olyannak tűnt, mint aki nézi, oszt tessék...:-( De nekem úgy tűnik, hogy ezek a 2centis födémszigetelések sem jók semmire, ahogy érkezik egy döngőléptű vagy egy klumpás/magassarkos ember, vagy egy rohangászós gyerek. Mely tényezők azér előfordulnak, és szerintem normálisnak tekinthetők.. Miért van az, hogy pl. az anyám (régi, nagy belmagasságú) lakásában ilyesmit sose hallani, és az unokahúgom is nyugodtan rohangászhat, mert nem döng a padló? |
|
Előzmény:
 |
pIMPA
2004-12-06 10:40:45
|
592
|
Sziasztok!
Szoktam olvasgatni a topicot, úgyhogy tudom, hogy már szerepelt a téma: "Melyik újépítésű lakóparkot ajánlanátok jó szívvel?". De emlékeim szerint akkor főleg azt írtátok meg, hogy melyiket NEM ajánlanátok, ezért mertem felvetni a kérdést újra. Bocsi, ha már unalmas kissé. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|