Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2004-12-10 16:58:51 600
Csö Pimpa

Szerintem Catman verziója olyan formán is áll, hogy már a kész házakban is érdeklödhetsz hogy mi a vélemény, szerintem ha jövöre leviszik az illetékmentesség határát 15 misire, még kisebb lesz a kereslet... Lehet válogatni az üres és eladó lakások között

Nekem eleve ezek a monolit vasbeton oszlopokra fektetett födémek, közei téglával kitöltve épitési technológia sem tetszik! Egyröl tudok ami nem ilyen: www.gergelyutca.hu abból is a kétszintes tehát egy emeletes házak. Azoknak a födéme a téglafalra van rakva. A háromszintesek sajna nem ilyenek, ha elöbb tudom lehet hogy nem egy 3 szintesben találhatóra szerzödök.. Persze még nem tudok semmit mert holnap költözünk, az biztató hogy legfelül leszünk, söt egy darabig egyedül az egész házban! Aztán majd jönnek az új lakók és fúrnak, fúrnak fúrnak :-)

Most viszont átmenetileg (már több mint egy hónapja) egy ismerös albertfalvi panelében húzzuk meg magunkat, alattunk lakik két böszmenagy öblöshangú kutya, akik ha nincs otthon a gazdi egész éjjel képesek ugatni :-S Az ilyennel el lehetne beszélgetni....
Caipi Creative Commons License 2004-12-07 19:54:36 594
Tudom, hogy írtam már, de nekem a Csott "zajszakértő" azt mondta, hogy az OTP Ingatlant javasolja, mert az áthallásilag már "megütötte a bokáját". Egyébként így laikusan azt gondolnám, hogy ahol kitérnek az ilyenekre, hogy a födémszigetelés fel van hajtva a peremekre, meg a fal ilyen meg olyan szerkezetű, netántán akárhány dB-t "tud", mert ilyet is láttam, méghozzá 58-al!, akkor ez az építtető odafigyel erre, mert mondjuk már találkozott a problémával.. Bár - a Balusztrád is olyannak tűnt, mint aki nézi, oszt tessék...:-( De nekem úgy tűnik, hogy ezek a 2centis födémszigetelések sem jók semmire, ahogy érkezik egy döngőléptű vagy egy klumpás/magassarkos ember, vagy egy rohangászós gyerek. Mely tényezők azér előfordulnak, és szerintem normálisnak tekinthetők.. Miért van az, hogy pl. az anyám (régi, nagy belmagasságú) lakásában ilyesmit sose hallani, és az unokahúgom is nyugodtan rohangászhat, mert nem döng a padló?
Catman Creative Commons License 2004-12-06 11:27:50 593
Szerintem meresz kijelentes lenne barmelyik ujepitesu (epites alatt allo) lakoparkot ajanlani. Senki nem tudhatja biztosan, milyen lesz, amikor elkeszul. :) Annyit tehetsz, hogy a kinezett epitteto elozo projektjeinek utanajarsz, mennyire elegedettek a lakok, stb., es ez alapjan probalsz kovetkeztetni...
A hozzászólás:
pIMPA Creative Commons License 2004-12-06 10:40:45 592

Sziasztok!

 

Szoktam olvasgatni a topicot, úgyhogy tudom, hogy már szerepelt a téma: "Melyik újépítésű lakóparkot ajánlanátok jó szívvel?". De emlékeim szerint akkor főleg azt írtátok meg, hogy melyiket NEM ajánlanátok, ezért mertem felvetni a kérdést újra. Bocsi, ha már unalmas kissé. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!