Az első igazán jó gép ami a kezemben volt hosszabb ideig:
egy Olympus OM 1-es volt. Sajnos csak kölcsön, de nagyon szerettem...
A világ első könnyűszerkezetes, tükörreflexes fényképezőgépe volt.
Nyáron az öcsém vett egy digit, és előzetesen megkért, hogy segítsek a vásárlásban. Én megkértem a barátaimat, hogy segítsenek ideális gépet találni.
Akkor találtunk a neten egy Olympus 7x-es optikai zoom-os gépet internetes ajánlatként.
Az nyert nálunk. Megvert két Canont.
Azután kiderült, hogy a KFT, amelyik hirdette, nem is tud róla, hogy fotócikkekket
is forgalmaz...
A fotós barátaimmal a másféloldalas leírásokat teszteltük...
Csak az a gond, hogy ilyenkor saccolgattunk, mert nem igazán értettük az adatok
egy részét, pedig vannak köztünk olyanok akik nagyértékű, digitális gépeket használnak. Az információs forradalom bekevert a szakmába.
Én amatőrből lettem hivatásos, majd az amatőr ismereteimet felhasználva fényképész szakmunkás. Már másik szakmában dolgozom...
Érdekes módon amikor vizsgáztunk, -hárman- fotóklubbos amatőrök magasan vertük
a vizsgákon, a profi képzésben részesülő sokaságot.
Biztos vagyok benne, hogy azért, mert számunkra a fotózás nem muszályként, hanem szerelemként kezdődött.
Talán nem volt hülyeség ennyi kérdést feltennem.
Jön a karácsony, sokan tervezik digitális gép vásárlását.
Egy most induló topik aktuális információ-halmazt tartalmazhat... |