|
|
A hozzászólás:
 |
zuglo_14
2004-12-01 21:18:42
|
71
|
| Mi van copy+paste tagtárcs, önnálló gondolat nincs? |
|
Előzmény:
 |
Norisz80
2004-11-22 18:55:24
|
67
|
>Nyújts feléje védő kart! > > > >A fenti sor a Himnuszból való. A Himnusz költője, > >Kölcsey Ferenc, ha ma élne, nem érvényesülhetne az > >anyanyelvén, nem intézhetné hivatali ügyeit magyarul, > >Magyarországra csak 500 euró felmutatása árán léphetne > >be, fél évben csak 90 napot tölthetne itt, s ha > >valamiért túllépné ezt az idot, az idegenrendészet > >hosszú idore kitiltaná az országból. Kölcsey Ferenc, > >ha ma élne, román állampolgár lenne, hiszen > >szülőfaluja, Szodemeter ma Romániához tartozik. > >Kölcsey Ferenc, ha ma élne, bizonyára szeretne magyar > >állampolgár lenni. Kölcsey Ferenc, ha ma élne, ezt > >csak úgy tehetné meg, hogy eladja házát > >szülőfalujában, Magyarországra költözik, ahol az > >idegenrendészettől és az adóhatóságoktól rettegve él, > >és megalázó és idegorlo tortúrák árán megszerzi a > >szükséges papírokat. Sok-sok felesleges keseruség és > >felesleges akadály árán lehetne hivatalosan is magyar > >a Himnusz költője. Kölcsey Ferenc, ha ma élne, > >megalázva, másodrendu emberként léphetne csak be az > >Európai Unió területére. Ezért Kölcsey Ferenc, ha ma > >élne, csatlakozna a Magyarok Világszövetsége > >kezdeményezéséhez: magyar állampolgárságot minden > >magyarnak! A szomszédos országokban körülbelül > >három és félmillió magyar él, akiket Trianonban > >erőszakkal téptek el Magyarországtól, magyar > >állampolgárságukat erőszakkal vették el tőlük. Senki nem > >kérdezte meg oket, le akarnak-e mondani róla. Ezt az > >igazságtalanságot most jóvá tehetjük. Évszázadok során > >számos ismert és névtelen hos áldozta életét a > >nemzetért. Nekünk most nem kell életünket és vérünket > >adni. Az elszakított magyarok csupán a szavazatunkat > >kérik. Hogy végre ne kelljen többé megélniük azt a > >megaláztatást, amit Kölcsey Ferencnek kéne végigélni, > >ha ma élne, és magyar állampolgár szeretne lenni. Az > >elszakított magyarok csak azt kérik, a Magyarok > >Világszövetsége által kezdeményezett népszavazáson > >mondjunk igent arra, hogy kedvezményesen > >megkaphassák a magyar állampolgárságot. Anélkül, hogy > >ehhez el kelljen hagyni a szülőföldjüket. Otthon akarnak > >maradni, teljes jogú magyarként. Nem kérik, hogy > >áldozzuk értük életünket, nem kérik, hogy pénzt adjunk > >nekik. Nem kérnek egyebet, csak nagylelkűséget. Nem > >akarnak elvenni tőlünk semmit. Csak vissza akarják > >kapni, ami megilleti oket, és amit erőszakkal vettek > >el tőlük. A mai Magyarországban az elszakított > >magyarok és felmenőik élete, munkája, vére is benne > >van. A Hősök terén álló, szoborba öntött nemzeti > >nagyjaink többsége nem a mai Magyarország területén > >született. Ma hosszú kuporgatás, vízumért és egyéb > >iratokért való sorbanállás után jöhetne csak > >Magyarországra Rákóczi, Bocskai, Bethlen és a többiek. > >Ha ma élne Kosztolányi Dezső, lehet, hogy ot vernék > >agyba-főbe szerb suhancok Szabadka utcáin csak azért, > >mert magyar. Ha ma élne Arany János, lehet, hogy rá > >kiabálnának román hivatali ügyintézok, hogy beszéljen > >románul. Ezt a megalázó, abszurd helyzetet egyetlen > >szavazattal megváltoztathatjuk. Csak egy rövid séta > >egy vasárnap délután, csak egy mosoly, csak egy > >nagylelkű gesztus. A magyar állampolgárság biztonságot > >ad az elszakított és alávetett helyzetben élő > >magyaroknak. Nem kérnek ok könyöradományt. Csak > >annyit kérnek, hogy fogjuk meg felénk nyújtott kezüket. > >Egyetlen szavazatunkkal történelmet írhatunk. Miért ne > >tennénk meg ezt a csekélységet? Adjunk emberséget, > >méltóságot, magyarságot, jogot három és fél millió > >magyarnak! Nyújtsunk feléjük védő kart, szavazzuk meg > >számukra a biztonságot! Mondjunk igent a > >kedvezményesen megkapható magyar > >állampolgárságára! > >Mondjunk igent a közös felemelkedésre! Mondjunk igent > >a jókedvre, boségre! Nyújtsunk feléjük védő kart! > >Együtt erősebbek vagyunk, együtt sikeresek leszünk! > >Magyar állampolgárságot minden magyarnak!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|