|
|
|
|
 |
Lmr
2004-12-02 22:43:31
|
583
|
| KM,
köszi, már megvan a papírom róla :) |
|
A hozzászólás:
 |
KM
2004-11-30 16:38:34
|
562
|
Decibel Két teljesítményjellegű fizikai mennyiség összehasonlítására, a logaritmussal kifejezett teljesítményszint megadására szolgáló mértékegység a Bellről elnevezett bel tizedrésze. jele dB. Mérőszáma megadja a fizikai mennyiség (pl. watt) mérőszáma 10 alapú logaritmusának tízszeresét. A körnvezetvédelemben a hangnyomásszint vagy a zajszint vizsgálatában, tehát a zajmérésben vagy a zajforrás vagy a zajártalom jellemzésében van szerepe.
forrás : http://www.kornyezetunk.hu/belso/d.html |
|
Előzmény:
 |
Lmr
2004-11-29 22:56:49
|
551
|
| Sziasztok!
Dobálózunk itten a decibellekkel:
dB - deciBell
Fizikában a teljesítményszint mértéke, tízszerese a teljesítményarány logaritmusának.
a lényeg arról szól, hogy a 10 dB az azt jelenti hogy az egyik hang a másiknál 10x hangosabb, a 20 dB 100x hangosabb, a 30 dB 1000x hangosabb. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|