Keresés

Részletes keresés

már van lakásom Creative Commons License 2004-11-30 09:51:51 556
hat nem akarlak kiabranditani, es eddig nevekkel sem akartam dobalozni, de en pont egy balusztrad altal epitett hazban lakom. a kivitelezes kivalo minosegu, de a hangszigeteles hagy nemi kivannivalot maga utan...
Catman Creative Commons License 2004-11-30 09:17:22 554

A mi mostani alberletunket a Mesternivo epitette. Hangszigeteles szempontjabol szerintem tokeletes, csak nagyon ritkan es nagyon halkan lehet neha hangokat hallani, foleg wc lehuzast, hasonlot. Nem tudom, hogy a szomszedok elnek-e egyaltalan, de szinte eszre sem lehet venni, hogy mas is lakik ott. (Persze allitolag ez az epitteto sem tokeletes.)

 

Uj lakasunkat az Angyalfoldi lakasepito epiti. Az elso projektjuket allitolag nagyon elrontottak hangszigetelesileg, allitolag azota nagyon vigyaznak erre, remelem, elegedett leszek veluk...

A hozzászólás:
Caipi Creative Commons License 2004-11-30 09:02:05 552

Szia, de jó Neked.. elárulod az építtetőt? Hátha épít új házat, és ott merhet az ember venni.. Idáig csak a Balusztrád meg az OTP-Ingatlan házairól hallottam hangszigetelésileg jókat.

Bár asszem én maradok egy nem lepusztult régi téglaház legfelső emeleténél.. biztos ami biztos. Mindig látom a hirdetésekben, hogy ÚJÉPÍTÉSŰ!, mint plusz, és csak röhögnöm kell.. a saját problémáimtól eltekintve, csak olvassatok bele itt bármelyik ház/lakópark oldalaiba. Ha én feladnék lakáskereső hirdetést, azt írnám bele, hogy panel és újépítésű kizárva.. Eleve a legtöbb lakópark ugyanúgy egy lakótelep, csak elegánsabb az elnevezése. Sok mégcsak szebb sincs, és belül ugyanúgy vackok vannak beépítve, csak azóta már pofás vackokat használnak.

Amit most bérlek (20-30éves ház), itt beton a födém, és vannak szellőzőlukak a fürdőben és a vécében is, ahonnan hallok azért dolgokat, de inkább csak ilyen döngős és puffanós hangokat, beszédet vagy tévét nem. Néha nagyon ritkán halk zenét. Ennyi viszont se nem érdekel, se nem zavar.

Azért ha valaki ismer profin építkezőt.. aki ért is hozzá, és jót akar építeni, nem csak nyerészkedni.. az szóljon!

Előzmény:
gaspars Creative Commons License 2004-11-29 10:35:30 550

Azt hiszem eljött az ideje, hogy én is hozzászóljak a témához. No nem mintha annyi problémánk lenne, csak megosztom a mi tapasztalatainkat is ÚJ ÉPÍTÉSŰ  lakásunkkal kapcsolatban. Fél éve lakunk egy 15 lakásos új társasházban, három szinttel, szintenként 5 lakással. Paraméterek: a külső falazat 38-as Porotherm, a lakáselválasztó 30-as hanggátló tégla, a belső térelválasztó 10cm-es hangszigetelt gipszkarton fal. Vasbeton csak a felső szintnél van egy kevés (meg persze a födém), de amúgy csupa tégla, tehát nem a "beton váz-téglakitöltős" módszerrel épült a ház.

 

Igazából fél év alatt semmi komoly probléma nem lépett fel a lakással kapcsolatban (általánosságban sem, szigetelés szempontjából sem). Ami mindenképpen pozitívum, hogy az egymás alatti lakások elrendezése hasonló, a szomszéd lakással közös falon ugyanazon helyiségek vannak, mint nálunk. A fürdőszobánál mennek a szellőző, és víz-vezetékek, a fal egy plusz gipszkartonnal és üveggyapottal le van szigetelve a szomszédtől. A szomszéd felől terjedő hang az nulla, még a fürdőből sem jön át semmi. Maximum a ventillátort lehet hallani, ami mindenkinél bekapcsol a villany felkapcsolásával.

 

Ami egy kicsit zavaró, és alátámasztja a testhangokról eddig (itt, a fórumon) olvasottakat, hogy a felettünk levő szinten, de nem közvetlenül felettünk lévő lakásban (hanem az amelleti) lakó kis ördögfióka (mi már csak így hívjuk) rohangálása eléggé lehallatszik. Nem vészes, de a hétvégén azért volt belőle részünk rendesen. Igazából szerintem ez minden társasházban így van (ugye?), ezért nem is rovom fel a kivitelezés hibájának. Azon kívül hétvégén még az alattunk lakó hifijét is meghallgattuk, a basszus rendesen feljött, a poharak is berezonátlak, de talán ez sem a határérték fölött van, meg elvileg ez társasház. Egyébként más hang abszolút nem jön át, beszéd, TV, semmi.
Mondjuk a gipszkarton hangszigetelésének gyengesége a mi bajunk, de legalább csak egymás zajait kell elviselnünk. A fürdőből elég rendesen terjed a hang a lakáson belül, de már megszoktuk.

 

Szóval tkp. én egy pozitív, de nem teljesen problémamentes példának akartam felhozni a mi lakásunkat, amit én a szerencsémnek tulajdonítok, hogy
mi ilyet fogtunk ki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!