Keresés

Részletes keresés

már van lakásom Creative Commons License 2004-11-29 09:31:35 549

koszonom a kimerito valaszt. a szombati mericskeles - kozos megegyezessel - elmaradt. ha megtortenik, azert megosztom majd a tapasztalatokat

 

A hozzászólás:
KM Creative Commons License 2004-11-27 20:13:50 548

a testhang az , amikor az épület szerkezetét hozza valami rezgésbe. pl. az alapokat, falakat, födémeket. Mondok pár példát :

 

- elmegy a villamos, vonat, HÉV az ablakod alatt és a csillár is mozog, mert az úttesten keresztül az épület alapjait, falait is megrezgeti

 

- a fürdőszobában lévő padló nincs eldilatálva a környező falaktól vagy hangszigetelés nélkül közvetlenül a födémen áll és bekapcsolod a centrifugálását. A mosógép rezgésbe hozzá a hozzá mereven csatlakozó padlót (hacsak nincs csillapitott alátámasztása) és azon keresztül a födémet. Mivel a födém és a falak mereven vannak összekapcsolva a földszinti centrifugálást pontosan lehet érzékleni jópár emelettel feljeb is.

 

- zenét hallgatsz és ratekered a baszust, ha sikerül kellőképpen, akkor az ablakok is berezegnek akkora lesz az űtadott rezgés, ami nyilván megjelenik a tartószerkezetben

 

- valaki szeret otthon klumpában közlekedni, ez gyakorlatilag olyan, mintha valaki folyamatosan kalapálná a padlót.

 

- bútorokat tologatnak a lakásban, a nagy súly miatt óhatatlanuil rezgésbe hozzák a szekezetet is

 

- gyerekek rohangálnak, a dobogás átadódik a padlón keresztül a födémre és onnantól kezdve szétárad....

 

egy szó mint száz a testhang ellen nem lehet hatásosan védekezni csak úgy ha építesz egy "házat a házban", vagyis körbecsomagolod magadat hangszigeteléssel (mint egy studiót)..........

Előzmény:
már van lakásom Creative Commons License 2004-11-24 11:02:24 546

a leghang fogalma vilagos. de mi az a testhang?

 

en pl. hallom, ha beszelgetnek, ha hangosabban beszelnek, neha a szavakat is ki lehet venni. hallom, ahogy csuszkalnak a furdokadban, ha a kozos falunkon levo konnektorba bedugnak vmit, amikor kergetoznek...

multkor azt is hallottam, amikor a szomszedom alatti lakasban vki angolnyelvu csatornat nezett...

 

ez normalis vagy mar a sulyos kategoriat surolja?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!