Keresés

Részletes keresés

esterella Creative Commons License 2004-12-07 11:22:24 86
Köszi a segítséget, végre meggyógyultak a picik. Végülis 4 kisnyuszi megdöglött, de a többi rendbe jött. Ma születtek megint rájuk már jobban vigyázok, hála nektek, már tudom mikor, mit kell nekik adni! Mégegyszer kösz!
esterella Creative Commons License 2004-11-28 18:34:15 84

Hát igen! Eddig mi is úgy csináltuk, hogy az anyákat pakolásztuk, de mostanában olyan sok kicsi született, hogy egyszerűen nem bírjuk ketreccel, meg az is igaz, hogy úgy tünt, hogy ez lesz a jobb megoldás és tényleg olyan aranyosan ugrándoztak, élvezték, hogy jó nagy helyük van. Mindig is sajnáltam szegényeket, hogy olyan szük helyre vannak beszorítva. Egyszerűen nem tudom mi lehet a megoldás. Jövőhónap elején is elleni fog remélem négy anyánk, akkor is ha minen jól megy lesz minimum 25 kicsi. A párom folyamatosan gyártja a nyúlolakat, de most már nagyon sokan vannak.

Sajnos azóta még egy kicsi elpusztult, de talán sikerült megfogni a dolgot, mintha jobban lennének. A tápot a szomszéd falu takarmányboltjában vesszük, mindig ugyanolyant, eddig semmi gond nem volt vele. Nem lehet, hogy megfáztak? Azt a bizonyos gyógyszeres tápot az anyák kapják időnként, de akkor ezentúl adok a piciknek is elválasztáskor. Az a rácspadlós ketrec mennyibe kerül?  

A hozzászólás:
kiss.feri Creative Commons License 2004-11-26 15:45:57 83

Nekem házi nyulaim vannak kb. 10 éve folyamatosan.

Az újabb infók alapján elképzelhető a kokcidiózis is. Ezért volna fontos a rácspadlós tartás. Valamint választáskor lehetőleg ne a süldőket helyezd át, hanem az anyákat. Ne csoportosíts össze több almot. Választáskor mindig fogd vissza a süldők napi táp adagját. Mivel az elvont tej fehérje tartalma sokkal magasabb volt. Ezt a hiányt próbálják nagyobb tápfelvétellel pótolni, aminek bezabálás lesz a vége. Kezdetben nyugodtan csak annyi tápot kapjanak amennyit reggeltől estig megesznek. Három-négy nap után kezd növelni az adagot úgy, hogy kb. választás után 8.-10. napra legyen folyamatosan előttük a táp. A szénát ne korlátozd. Az ecet kérdésre visszatérve, szerintem az almaecet itatásban csak jó üzlet van / már, mint annak, aki forgalmazza ./ A10%-os biológiai háztartási ecettel is eléred a kívánt hatást, mivel csak az a lényeg, hogy a béltartalom savasságának fenntartására rásegítsünk. A folyamatos gyógyszeres táp etetésével nagyban csökkentheted a kokcidiózis miatti elhullást. Milyen tápot etetsz? Elképzelhető ,hogy ha a minősége nem megfelelő az is okozhatta az elhullást.

Előzmény:
esterella Creative Commons License 2004-11-26 09:30:22 80
Köszi szépen a tanácsokat, megfogadtam őket. Bár az egyik kis nyuszi megdöglött az éjjel, remélem a többi megmarad. Talán az volt a baj, hogy most először kerültek a kicsik választás után egy közös elkülönített nagyobb istállórészre, mélyalomra és valamit elszúrtunk. Egy éve foglalkozunk nyulakkal, de eddig csak két megbetegedés volt. Neked rendes házinyulaid vannak, vagy törpék? Mégegyszer kösz a segítséget!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!