Keresés

Részletes keresés

Lmr Creative Commons License 2004-11-29 22:56:49 551
Sziasztok! Dobálózunk itten a decibellekkel: dB - deciBell Fizikában a teljesítményszint mértéke, tízszerese a teljesítményarány logaritmusának. a lényeg arról szól, hogy a 10 dB az azt jelenti hogy az egyik hang a másiknál 10x hangosabb, a 20 dB 100x hangosabb, a 30 dB 1000x hangosabb.
A hozzászólás:
Caipi Creative Commons License 2004-11-24 11:50:09 547

Nekem súlyosnak tűnik.. a szomszéd nekem is ilyen volt (most a bérlőim hallgatják:-D), még az is hallatszott, mikor csöpögött a csapjuk a fürdővízükbe bele, és 50 dB-t mértek. Ehhez tudnod kell, hogy 1., az OTTHON újság szerint az 52dB-nél is hallod a beszédet, csak nem érted, 2., az egyes értékek nem lineárisan nőnek, hanem pl. 50 és 51 között akármennyi a különbség, 51 meg 52 között viszont már sokkal több, és így tovább.  

Nekem függőlegesen a két szellőzőrendszer miatt volt szar, mivel a födém elvileg megfelelt. Csak éppen a fürdőből és a konyhából a tízcentis falakon át igenis a szobákba érkezett a hang.

A testhang definícióját nem tom, de lépéshangnak is híjják.  Mikor trappolnak a fejed fölött...:-)

Előzmény:
már van lakásom Creative Commons License 2004-11-24 11:02:24 546

a leghang fogalma vilagos. de mi az a testhang?

 

en pl. hallom, ha beszelgetnek, ha hangosabban beszelnek, neha a szavakat is ki lehet venni. hallom, ahogy csuszkalnak a furdokadban, ha a kozos falunkon levo konnektorba bedugnak vmit, amikor kergetoznek...

multkor azt is hallottam, amikor a szomszedom alatti lakasban vki angolnyelvu csatornat nezett...

 

ez normalis vagy mar a sulyos kategoriat surolja?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!