Keresés

Részletes keresés

KM Creative Commons License 2004-11-27 20:13:50 548

a testhang az , amikor az épület szerkezetét hozza valami rezgésbe. pl. az alapokat, falakat, födémeket. Mondok pár példát :

 

- elmegy a villamos, vonat, HÉV az ablakod alatt és a csillár is mozog, mert az úttesten keresztül az épület alapjait, falait is megrezgeti

 

- a fürdőszobában lévő padló nincs eldilatálva a környező falaktól vagy hangszigetelés nélkül közvetlenül a födémen áll és bekapcsolod a centrifugálását. A mosógép rezgésbe hozzá a hozzá mereven csatlakozó padlót (hacsak nincs csillapitott alátámasztása) és azon keresztül a födémet. Mivel a födém és a falak mereven vannak összekapcsolva a földszinti centrifugálást pontosan lehet érzékleni jópár emelettel feljeb is.

 

- zenét hallgatsz és ratekered a baszust, ha sikerül kellőképpen, akkor az ablakok is berezegnek akkora lesz az űtadott rezgés, ami nyilván megjelenik a tartószerkezetben

 

- valaki szeret otthon klumpában közlekedni, ez gyakorlatilag olyan, mintha valaki folyamatosan kalapálná a padlót.

 

- bútorokat tologatnak a lakásban, a nagy súly miatt óhatatlanuil rezgésbe hozzák a szekezetet is

 

- gyerekek rohangálnak, a dobogás átadódik a padlón keresztül a födémre és onnantól kezdve szétárad....

 

egy szó mint száz a testhang ellen nem lehet hatásosan védekezni csak úgy ha építesz egy "házat a házban", vagyis körbecsomagolod magadat hangszigeteléssel (mint egy studiót)..........

Caipi Creative Commons License 2004-11-24 11:50:09 547

Nekem súlyosnak tűnik.. a szomszéd nekem is ilyen volt (most a bérlőim hallgatják:-D), még az is hallatszott, mikor csöpögött a csapjuk a fürdővízükbe bele, és 50 dB-t mértek. Ehhez tudnod kell, hogy 1., az OTTHON újság szerint az 52dB-nél is hallod a beszédet, csak nem érted, 2., az egyes értékek nem lineárisan nőnek, hanem pl. 50 és 51 között akármennyi a különbség, 51 meg 52 között viszont már sokkal több, és így tovább.  

Nekem függőlegesen a két szellőzőrendszer miatt volt szar, mivel a födém elvileg megfelelt. Csak éppen a fürdőből és a konyhából a tízcentis falakon át igenis a szobákba érkezett a hang.

A testhang definícióját nem tom, de lépéshangnak is híjják.  Mikor trappolnak a fejed fölött...:-)

A hozzászólás:
már van lakásom Creative Commons License 2004-11-24 11:02:24 546

a leghang fogalma vilagos. de mi az a testhang?

 

en pl. hallom, ha beszelgetnek, ha hangosabban beszelnek, neha a szavakat is ki lehet venni. hallom, ahogy csuszkalnak a furdokadban, ha a kozos falunkon levo konnektorba bedugnak vmit, amikor kergetoznek...

multkor azt is hallottam, amikor a szomszedom alatti lakasban vki angolnyelvu csatornat nezett...

 

ez normalis vagy mar a sulyos kategoriat surolja?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!