Keresés

Részletes keresés

fokhagymabors Creative Commons License 2004-11-14 18:02:36 8
majdnem hozzászóltam, de lényegében leírtál mindent, ami szerintem is igaz. Úgyhogy csak ennyi: csatlakozom.
A hozzászólás:
Csokis Creative Commons License 2004-11-14 15:53:51 2
Műveltség, érettségi, szükséges tananyag ügyben sajnos nagy zavar van a fejekben. Az emberek egy része nem érzi, hogy a reál műveltség is az általános műveltség része. Sőt, akik jó matekosok, azok a legtöbbször másban is jók, mert "rendszerező" agyuk van. Mégis sikk hülyének lenni a matekhoz, meg utálni már kisiskolás kortól. Persze erre az a matekoktatás is rátesz, amelyik ahelyett, hogy először megtanítaná a gerekeket számolni, inkább halmazelmélettel nyit.
A másik fél fikázza, hogy minek nekem irodalom, sosem lesz rá szükségem. Pedig a végén csak az derül ki, hogy azokból lesznek a jó, és sikeres ürgék, akiknek mindenből jók az alapjaik. Ők ugyanis nem lesznek kommunikációképtelen, beszűkült szakbarbárok. Lehet, hogy mások egy-egy dologban profibbak lesznek, de aztán annyi. Meg kell magyarázni külsősöknek? Pénzt kell hozzá felhajtani? El kell adni? Együtt kell működni egy másik csapattal? Na, akkor soknak lőttek.
Arról meg, hogy a "valós életre" kéne felkészíteni: Mi is az? Én tanítottam olyan suliban, ahol volt egy ún. tanulóiroda nevű tantárgy. Egy cég működését szimuláltuk igazgatósággal, pénzüggyel, titkársággal, marketinggel, stb. 12-15 diák + 2 tanár. Rotációs rendszer volt, mindenkire ugyan nem került sor mindenhol, de azért ha hiányzás volt, úgyis be kellett ugrani a másik osztályon helyettesíteni. Szóval kellett árajánlatot és hirdetést írni, munkaerőt felvenni, adót számolni, stb. Csupa gyakorlati dolgot. Azt hiszed attól, hogy napi dolgokat tanítottunk, a srácok jobban érezték magukat? Ha jó társaság volt, akkor dolgoztak, mert érdekelte őket. Beleélték magukat, "eljátszották" a vállalatot úgy, hogy többször vadidegen külsős cégek simán bedőltek nekik, és teljesen rendes, korrekt árajánlatokat küldtek konferenciára, üdülésre, munkaruhára. Nap végén úgy kellett kirúgni őket a teremből, merthogy "ezt a faxot mé el kell küldenem, hogy jövő hétre legyen munkám". Ha meg lusta banda volt, akkor ment a "mi a picsának ez tanárnő, úgysincs belőle érettségi"? Meg az, hogy "a kettes már megvan?"
Szóval fikázni sajnos mindig a legkönnyebb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!