|
|
|
|
 |
oncogito
2004-11-11 19:28:49
|
692
|
ActionMan, a kérdésem annak szólt, aki nem tart mindenkit felebarátnak. A többiek hozzászólásaiban pedig benne van az, is, hogy kiket nem tartanak felebarátnak. Ami ebben engem érdekel, azaz, hogy mi alól és milyen mértékben ad ez felmentést. |
|
A hozzászólás:
 |
actionman
2004-11-11 08:51:02
|
674
|
Hello oncognito!
Hogy a nem felebaráttal szemben mit-mennyit engedhet meg lelkiismerete alapján aki kereszténynek vallja magát.
Eloszor azt mondd meg, hogy kik azok a "nem felebaratok" ? :-))
ActionMan |
|
Előzmény:
 |
oncogito
2004-11-10 20:31:37
|
663
|
Kedves rosta, érdekelne a véleményed (és természtesen bárki másé is) arról, amit a 637 sz.-nál kérdeztem. Hogy a nem felebaráttal szemben mit-mennyit engedhet meg lelkiismerete alapján aki kereszténynek vallja magát. Ugyanis én ott érzem az ellentmondást, hogy aki alapból tisztességes (ezt most olyan gyüjtőfogalomnak tartom, amit a felebaráti megnyilvánulás magába foglal) az úgysem tud más lenni senkivel. Ha meg így van, akkor újra megkérdezem: miről is beszélünk, mit is jelent ez a megkülönbözetetés? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|