Keresés

Részletes keresés

SoMa Creative Commons License 2004-11-09 17:20:27 101
Mint sokan írták már, ilyen adapter nem létezik, az M42-es menet kisebb mint a bajonett. Ez az általad belinkelt oldalon található fotón is látszik. Ezek az adapterek úgy vannak megszerkesztve, hogy minél kevésbé távolítsák el az objektívet, a filmsíktól. Ha te eszkábálsz, vagy legyártatsz egy olyat, aminek belső bajonettje van és kívűl a menet, azt a méreteik miatt, csak úgy tudod megoldani, hogy egymás mögött legyenek, nem egymásban. Ezért nagyon vastag lesz és jobban eltartja az objektívet a filmsíktól, tulajdonképpen közgyűrűként fog viselkedni. Ez annyiban jelent gondot, hogy az ily módon felszerelt obid élességtartománya lerövidül, nem tudsz végtelenre fókuszálni.
Egér Fogó Creative Commons License 2004-11-08 19:43:37 92

A fizika törvényei az utolsó tíz nap alatt nem változtak, így kérdésedre a válasz:

még mindig nem lehet ilyen adaptert készíteni.

Ennél még az is jobb megoldás, ha veszel egy vázat.

A hozzászólás:
KeMatyi Creative Commons License 2004-11-08 17:38:33 91

ennek a fordítottja kellene: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=3328&item=3849813180&rd=1#ebayphotohosting

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!