|
|
|
|
 |
SoMa
2004-11-09 17:20:27
|
101
|
| Mint sokan írták már, ilyen adapter nem létezik, az M42-es menet kisebb mint a bajonett. Ez az általad belinkelt oldalon található fotón is látszik. Ezek az adapterek úgy vannak megszerkesztve, hogy minél kevésbé távolítsák el az objektívet, a filmsíktól. Ha te eszkábálsz, vagy legyártatsz egy olyat, aminek belső bajonettje van és kívűl a menet, azt a méreteik miatt, csak úgy tudod megoldani, hogy egymás mögött legyenek, nem egymásban. Ezért nagyon vastag lesz és jobban eltartja az objektívet a filmsíktól, tulajdonképpen közgyűrűként fog viselkedni. Ez annyiban jelent gondot, hogy az ily módon felszerelt obid élességtartománya lerövidül, nem tudsz végtelenre fókuszálni. |
|
 |
Egér Fogó
2004-11-08 19:43:37
|
92
|
A fizika törvényei az utolsó tíz nap alatt nem változtak, így kérdésedre a válasz:
még mindig nem lehet ilyen adaptert készíteni.
Ennél még az is jobb megoldás, ha veszel egy vázat. |
|
A hozzászólás:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|