|
|
 |
Caipi
2004-11-08 20:37:55
|
540
|
| Szia, igazán sajnálom, hogy Ti is így jártatok.:-( Nem emlékszem olyanra, hogy valakinek orvosolták volna az ilyen problémáját. Csak mintha valaki olyat írt volna, hogy hallott ilyen ügyben megnyert perről.. Mint talán láttad, nekem zajlik a perem, és bár úgy tűnt, hogy a bírósági szakértő az én oldalamon áll, ezt írásba még nem adta. A Tied talán szintén inkább szellőzőnyílásos-probléma, nem? Vagy hogy lehet, hogy oldalról semmit sem hallasz? (Na nem mintha kívánnám Neked..) Most ismét örülök, hogy bérbeadtam a lakást. Baromira nem szerettem volna, ha mondjuk az alattamlakó olyanokat tud rólam, mint Te a felettedlakóról.. Ki hitte volna, mi? Hogy miket nem akarunk mi a lakásunktól?:-) De persze nem Te vagy az első, aki ilyet írt. |
|
A hozzászólás:
 |
Phalenopsis
2004-11-08 17:31:45
|
539
|
Caipi és a többiek!
Látom sok rutinos áthallós-fórumozós van, szerintem. Nálunk is új az "építmény", irdatlan sok apró, garanciálisan viszont megoldható hibával. Orvoslásban nem tüsténkednek, a csaptelepemet 4 hónap alatt cserélték ki. Ennyit a hozzáállásról.
A fürdőszobai zaj a legkritikusabb, azt is hallom ha a fogkefét beleejtik a fogmosópohárba a felettemlakók. Aranyosan rendszer szerint élő emberek lehetnek, mert mindig ugyanabban az időpontban fürcsiznek. Sajnos egymás után és sokáig, így az esti pizsibeugráshoz való felkészülés akár 40 percet is igénybe vesz.
Persze járkálás, meg bútortologatás, tárgyak padlóra ejtése...stb. El tudom képzelni milyen lehet az alattam lakónak, ha a két gyerekem beindul:-(. Nem tudom le szabad-e írni: azt is tudom milyen, ha fölöttem lakó hölgynek nagyon jó. Bocs ezért (ha olvasná ezt), de ez aztán már végképp kimeríti az intímszférába való befurakodást. Ő nem tehet róla, de engem meg zavar. Nem mehetek fel és szólhatok, hogy talán halkabban....
Érdekes, de oldalról semmi zaj nem jön át csak, ha nyitva vannak az ablakok, de ez gondolom a ház átriumos jellegéből adódik, nem javítható.
Ha nem haragusztok nem olvasnék végig 500 hozzászólást, ezért inkább kérdeznék:
Van valamilyen megoldás? Mivel új a ház, még garanciális időn belül van. El tudtatok érni így valamit?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv,
Ph |
|
Előzmény:
 |
Caipi
2004-01-13 21:05:04
|
58
|
Nem hiszem, hogy erre a kérdésre bárki tud Neked választ adni.. A lakástól függ. Én az enyémet, mint írtam, eleinte csak szobahangerőn és utána meg még azon se.. szoktam bekapcsolni, mégis az előbbiek szerint hallják. Pedig a "basszusmodul" nem membránmozgásokon, hanem az akusztikai tömegek légmozgásain át adja a mélyet. (Bármit is jelentsen ez - németből fordítottam..) Úgyhogy nem rezegtet meg ilyenek. És van egy olyan funkciója, hogy digitális dekompresszió, ami pont a szomszédok védelmében a hangos hangokat lehalkítja, a halkakat meg felerősíti. Az előző lakásban, ahol használtam, kb. kétszer ilyen hangosan hallgattam és tutira nem zavart senkit, mivel a szobában is nyugodtan lehetett még mellette beszélgetni. (Csak a rend kedvéért: ez azért nem a volt panellakásom volt, hanem egy német bérlakás..)
Szóval: költöztesd és próbáld ki.. A válasz hamar ki fog derülni.. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|