Kedves oncogito!
Mi más vallásúak vagyunk. Nekem nyoma sem jön át abból, amit mondasz, sőt, egyenesen ellenkezője. Én azt találtam, nem egyformán, korántsem, hanem hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni, akik nem hisznek Jézus Nevében, már elvesztek, stb., stb.
Ahogy a szentség is isteni elvárás, és a szentség elválasztottságot jelent.
Semmi bajom azzal, hogy te megerősödtél a te hitedben, én is megerősödtem az enyémben.
Hogy ki a felebarát, és ki a testvér, erről nem hitem, nem is a te hited alapján, hanem abból kiindulva jutok, hogy a Bibliát igaznak tekintem.
Ha a Biblia igaz, akkor mondhatom, amit te írsz, az nincs a Bibliában, úgy érteni sem lehet, mert akkor rengeteg ellentmondás lenne benne, sőt, értelmetlenség, Krisztustól, Istentől idegen. (Idegen, mert akkor Krisztus is, Isten is vétkes lenne, ami lehetetlen, ha a Biblia igaz.)
Ez a véleményem. Nem bántásból írom, kedves oncogito!
CSerfa
|