Sziasztok!
Ami a tények közül a lengyeleknek a legjobban fáj az a következő: Törökország jelenlegi lakossága 70 millió, amelyből 27 millió mezőgazdaságból élő parasztgazda.
Azt hiszem, hogy nem vitatható, hogy a gazdasági érdek is játszik, jelen esetben a mezõgazdasági konkurreenciától való félelem. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy ennyivel nem szabad lesöpörni a dolgot, hiszen a felvetettek nem csupán errõl szólnak. Szóval, ha annyival akarjuk lesöpörni az ellenvéleményeket, hogy csupán önös gazdasági érdekrõl van szó (miért a törökök gazdasági érdekeik ellenére akarnak belépni?0, akkor szvsz hamis egyszerûsítésbe megyünk át.
Más. Igaz-e ez az alábbi hír. vagy szerintetek kacsa? (http://index.hu/politika/kulfold/blogaz666/)
Hat bloggert vettek őrizetbe az interneten közétett, a rendszert bíráló publikációik miatt Iránban, jelentette a BBC. "Az illegális weboldalak működtetésével vádolt személyeket hamarosan bíróság elé állítjuk", jelentette ki egy bírósági szóvivő.
........
Iránban a legrosszabb a sajtószabadság helyzete a közel-keleti országok közül. A vallási fanatikusok ellenőrzése alatt álló legfőbb bírói testület hétfőn hirdette ki a hírszolgáltatásról szóló törvény, a "cyber-bűncselekményekre" vonatkozó új részeit. Ezek szerint "a közösség megzavarására alkalmas nézeteket közlőket a zavarkeltés mértékében büntetik meg". A mértékekről sokat elmond, hogy a vallási méltóságok megsértéséért járó méltányos büntetés a megkövezés.
Azért is különösen érdekes azt hiszem, mert nemrég Ikaljan éppen Iránt nevezte meg (Törökország mellett, ha jól emlékszem), mint az egyik legígéretesebben fejlõdõ iszlám társadalmat, államot.
Üdv:
haliho
|