Keresés

Részletes keresés

trisa Creative Commons License 2004-10-15 11:57:42 178

 

 Ez így igaz, az angol szetterben elég gyakran előfordfulnak a daganatos megbetegedések. Természetesen nincs olyan statisztika mint az embernél, ami megmondaná, hogy milyen gyakorisággal lehet számítani rá. Persze ettől még vannak 15 évet megért angol szetik is. Drukkolok, hogy ők legyenek többségben. Lehet, hogy a tenyésztésben előnyben kéne részesíteni azokat a vonalakat, amiknek az ősei szép kor értek meg? Én azt tudom, hogy még mielőtt megvettük volna Dodót, azért is döntöttünk a fajta mellett (a szépségén és természetén kívül), mert azt írta néhány könyv, hogy várható élettartama 16 év. Hát nálunk nem jött be...

A hozzászólás:
Phantasy Creative Commons License 2004-10-15 11:25:06 177
Sajnos a szetter hajlamos erre. Az általam ismert szetterek 90% ebben pusztult el származásától függetlenül. Ha örökletes is akkor még valahol ősapáik környékén keresendő a baj.
Előzmény:
bubozse Creative Commons License 2004-10-15 11:21:01 176

Sziasztok! Bocs, nem olvastam vissza (csak a képeket nézegettem) és lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a daganatra való hajlamot nem lehet örökölni? Itt sokan "rokonok" és mind daganatos.... :((((((((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!