Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Szeder Creative Commons License 2004-09-11 12:23:02 148
Metz honlap SCA-adapteres oldalán klikkelj olyat, h digital -> Canon -> EOS 10D -> 54 MZ-3, egy másik ablakban pedig analog -> Canon -> EOS 3 -> 54 MZ-3. Az első kiköpi a 3102 M2, a második pedig a 3102 adapter tulajdonságait. Hát az M2-esnek bizony rövidebb a feature-listája, mint a másiknak, ellenben semmi olyat nem tud, amit a másik ne tudna. Az, h az egyiknél E-TTL digitálishoz, a másiknál meg E-TTL analóghoz van írva, az szerintem(!) nem jelent különbséget, az E-TTL az már csak E-TTL (E-TTL II-ről viszont nem tesznek sehol említést)...
Szóval én úgy sejtem, h a vaku használható a nem M2-es adapterrel is digitális vázon minden további nélkül... Viszont én se mertem megkockáztatni, h ne M2-est vegyek a 300D-re (;

Majd ha odáig jutsz, akkor próbáld ki a vakut a sima 3102-es adapterrel is, csak a kíváncsiság végett (;
Előzmény:
Áki52 Creative Commons License 2004-09-11 09:29:12 147

Sziasztok!

 

Ki tud arról valamit, hogy mi a külömbség a Metz "SCA 3102 M2" és az "SCA 3102" adapterek között? Olvastam valahol, hogy az "M2" a digit gépekhez van. De nekem csak SCA 3102 adapterem van a 10-hez, okoz ez valami gondot, vagy működésbeli hibát? A másik kérdés és kérés: Tud valaki magyar leírást, vagy lelőhelyet monani a Metz Mecablitz 54 MZ-3 vakuhoz?

Előre is köszi a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!