|
|
|
|
 |
Gj
2004-09-08 18:30:28
|
7
|
Konkrét összeget nem tudok most mondani, de talán lehetne így szemléltetni a dolgot. Fizikai munkás, legyen akármi heti 40 órában mondjuk 100000 forint havifizetés.
Vegyünk egy mentőst (konkrétan nem tudom, hogy mennyit keresnek), vonulás szerint, hétvégén ünnepnapon stb... mondjuk 80 K.
Én nem az OMSZ-nél dolgoztam, hanem egy kft-nél és heti 65-70 óra, 81 K bruttóban, semmi túlóra, semmi pótlék. |
|
A hozzászólás:
 |
carlos z.
2004-09-08 16:48:44
|
6
|
| Akkor lássuk, hogy mennyi az annyi! cz. |
|
Előzmény:
 |
Gj
2004-09-08 16:23:13
|
5
|
Csak a kontraszt miatt írtam ennyire durva példát. Én is gondolkoztam rajta, hogy mentős legyek-e, de még nem ismertem meg a szakma minden nyűgjét ahhoz, hogy valóban eldöntsem, hogy megéri-e ez nekem a kevés fizetés ellenére. Mert sajnos az alkoholista phurdéhoz is ki kell menni, és rajta is ugyanúgy kell segíteni, meg a 120 kilós kövér disznón is, aki csak a hurkát zabálja, meg a tévé előtt döglik, mozgás meg semmi. Nem hinném, hogy egyik pillanatról a másikra hízott el, és hogy az orvosa nem figyelmeztette. Aztán meg csak pislog, amikor mondják neki, hogy jó napot kívánok, önnek infarktusa volt, meg cukorbeteg lett, és megnőtt a vércukorszintje, és ettől kapott kómát...
Épp ma is megtanultam, hogy az állam a normális jó munkásembereken élősködik. :( |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|