fehérfarkaska is back :)
"Nem. Én csupán az ősbolsevik kapitalista ellenes kijelentésedre reagáltam "
Csak egy kicsit kiegyensúlyozatlan.
"és nem veszik észre, hogy a munkaadók és munkavállalók egymásra rá vannak szorulva."
Persze, és ez a természetes reláció hívta létre a szakszervezeteket is, valamint a forradalmi mozgalmakat. Meg az olyan 'természetes' szervezeteket, mint amilyen a Pinkerton-féle sztrájk és fejbetörô szervezet (ha nem emlékezünk meg a hadserek számos bevetésérôl sztrájkletörés céljával).
http://www.geocities.com/CapitolHill/Senate/7672/homestead.html
http://college.hmco.com/history/us/resources/students/primary/strike1877.htm
azért van fiatalabb is ;)
http://www.indymedia.org.uk/en/2004/03/286769.html
Itt Margaret Teacher, a 'vaslady' persze nem a tulajdonosok oldaláról közelíti meg a kérdést. Ugyanis a bányászat nem volt többé 'nyereséges'. Ki kellett dobni. Rekonverziós program? Ugyan kérem...
Európában és az USA-ban normális jólét lenne 20 év múlva is a delokalizáció nélkül. Igy nem lesz.
Most azt ne mond, hogy mi is ebbôl élünk. Ugyanis a problémám nem azzal van, hogy a gyártást exportálják, hanem azzal, hogy a teljes ipari szegmenseket. Esz nélkül, azzal nem törôdve, mi lessz a kidobott emberekkel. Ami majd leépíti a piacokat, megalapozva ezzal az 1923-asnál is nagyobb krach-t. Amikor majd ott állunk egy hatalmas termelô kapacitással vevôk nélkül. Es a gyárak elkezdenek bezárni...
Egyébként a többi érvemre még mindíg nem válaszoltál.
A stresszrôl pedig annyit, hogy légy szíves mond meg mi nem tetszik az alábbi állításon: "a XXI. század egyik legnagyobb stresszforrása a munkahely" (ide értve az iskolát is).
|