|
|
|
|
 |
fehérfarkaska
2004-09-02 16:22:21
|
172
|
Melyik évről/évekről beszélsz? És a szerinted az melyik hivatalos statisztikai adatbázisnak felel meg?
Egyébként szerinted a minimálbér először 57%-kal (2001) majd további 25%-kal (2002) való megemelése nem érintette a versenyszférát? Azon belül is a hazai kis és közepes vállalkozásokat? Vagy az alacsony hozzáadott értéket előállító multikat (arról nem a multik tehetnek, hogy nálunk a hi-tech ipar nagymértékű letelepítése Bp-Győr-Szfvár háromszög kivételével csak álom, mert nincsenek meg hozzá az alap infrastruktúrális fejlesztések) és azok beszállítóit? |
|
A hozzászólás:
 |
dez1
2004-09-02 14:43:07
|
167
|
| A versenyféra szerintem kb 2%-os reálbéremelést adott, a többi az a közalkalmazottak béremelésének közvetlen hatása. Csak ezt a hülye elemzők elfelejtik közölni, 20%-os béremelkedéseel riogatják a befektetőket........ |
|
Előzmény:
 |
fehérfarkaska
2004-09-01 16:23:47
|
154
|
"Amelyik nem tud tisztességes bért fizetni, az igenis menjen tönkre. Évtizedekig örvendhettünk a veszteséges cégeknek, meg is lett az eredménye. "
Mit értesz tisztességes béren? A görög takarítónőit vagy a brüsszeli eurokrata tanácsadóét?
Másrészt nem érzed az ellentmondást a soraidban? Ha ugyanis egy cég magasabb bért fizet alkalmazottainak, mint amit a bevételeiből/gazdasági teljesítményéből megengedhet, akkor csődba fog jutni-
Egyébként van olyan, hogy bérverseny. Ezért volt az, hogy hiába akarta a kormány 2003-ban a reálbérek növekedését 1-2%-ra beállítani, mégis 13%-os növekedés lett belölük, ugyanis a közalkalmazottak 50%-os átlagos béremelkedése áthúzódó hatása érződött. Vagyis a versenyszféra 2003-ban a közszféra bérezésével próbált versenyezni (hiszen a munkaerő korlátozott, és még jó pár évig az is marad az EU10 új tagállamában, mivel többségében nem ide jönnek dolgozni, hanem innen mennek el a gazdagabb országokba, kelet felé, ahonnan jönnének ide pedig mi is kvótákat érvényesítünk). A 2002-es cégbezárási hullámot nem kellene megismételni, márpedig ha a béreket a termelés többszörösével növeljük, akkor annak az lesz a hatása: cégbezárások, munkanélküliség növekedése.
Ismétlem: a béreket növelni kell, de a gazdaság teljesítőképességének növekedésével arányban és nem pedig attól elszakítva. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|