Mazlid van, epp most csinalok egy ilyet, ugyhogy leirom lepesrol-lepesre.
Eloszor is Photoshopban lekicsinyitem a kepet, hogy ne a Panorama Factory szamolgassa. En 400 pixel magasra szoktam, de ez lehet barmennyi, kivansag szerint.
PF indit, majd import: behivom a panorama kepet.
Duplan a kepre kattintva megnyilik nagyban. Ekkor jobb klikk a kepre es a properties-re kattintva felugrik egy ablak. Ebben a "Panoramic Image" resznel bepipalom a "This is panoramic image" opciot, majd az alatta feleledo mezokben megadom a HFOV-ot, ami korpanoramanal ugye 360 fok ;-) Alatta a "Cylindical reprojection"-t valaszd!
Ezutan a "File/Save current image as" kivalasztasara felugro ablakban mar ki is exportalhatod QTVR-nek.
Save as Type: QTVR
QTVR Settings: Quality = 75, Viewer size = 500x220, Compression method: JPEG
(Ezek az en beallitasaim, de erdemes kiserletezni.)
Ennyi. Ha valamit kihagytam, csak kiabalj ram! :-))
|