Keresés

Részletes keresés

RCH Creative Commons License 2004-08-15 23:16:19 478

Mazlid van, epp most csinalok egy ilyet, ugyhogy leirom lepesrol-lepesre.

 

Eloszor is Photoshopban lekicsinyitem a kepet, hogy ne a Panorama Factory szamolgassa. En 400 pixel magasra szoktam, de ez lehet barmennyi, kivansag szerint.

 

PF indit, majd import: behivom a panorama kepet.

Duplan a kepre kattintva megnyilik nagyban. Ekkor jobb klikk a kepre es a properties-re kattintva felugrik egy ablak. Ebben a "Panoramic Image" resznel bepipalom a "This is panoramic image" opciot, majd az alatta feleledo mezokben megadom a HFOV-ot, ami korpanoramanal ugye 360 fok ;-) Alatta a "Cylindical reprojection"-t valaszd!

 

Ezutan a "File/Save current image as" kivalasztasara felugro ablakban mar ki is exportalhatod QTVR-nek.

Save as Type: QTVR

QTVR Settings: Quality = 75, Viewer size = 500x220, Compression method: JPEG

(Ezek az en beallitasaim, de erdemes kiserletezni.)

 

Ennyi. Ha valamit kihagytam, csak kiabalj ram! :-))

 

 

A hozzászólás:
Kreta Creative Commons License 2004-08-15 11:07:28 477
Körpanorámát is meg tudsz így csinálni?
Vagy a már kész képet vágjam ketté és azt rakassam vele össze?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!