|
|
 |
FaberK
2004-08-02 07:00:04
|
206
|
Érzem a kpmpromisszumkészséged, de nem értem, miért kell egy bizonyos időpontban rögzíteni a tippelési határidejét. Teszem azt, le vagyok maradva másfél ponttal az első helytől, és vasárnap este 8 óra van, előttünk egy olasz bajnoki, meg 3 spanyol. Miért ne adhatnám le akkor a tippem, feltéve ha aznapra még nem tippeltem?
A -4 pontot én éppen megfelelő mértéknek tartom, mert ugyan nem tántorít el a tippdömpingtől, mert mindegyik tippemben maximálisan hiszek, viszont nem is rossz tippek száma határozza meg a végső sorrendet.
A bónuszpontok rendszerének mi a lényege pontosan? 13 pont után 1 bónuszpont jár, vagy minden tippre 1? |
|
 |
Itep
2004-08-02 00:38:48
|
205
|
A Serie A góltotóban volt már olyan például,hogy vki csak az utsó(vasárnap esti) meccsre tippelt.Szerintem ezzel nincs gond.
A -4 pontot visoznt kicsit soknak tartom.
A bónuszpont nem hülyeség,de az se lenne rossz,ha lenne egy minimumlimit. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2004-08-02 00:31:03
|
204
|
| szerintem a rossz tipp miatti -4 ponttal gyakorlatilag mindegy mennyit tippelsz egy hónapban (ez jól be lett lőve). A kp-esben egy picit előrébb jutsz több tippel (mivel jó játékosok vannak, a dobogósok mindig pluszban lesznek,ezen nem is csodálkozom). A jövőben a mostani játékos létszámmal pontversenyt nyerni (bonuszpont nélkül) +2 és +14 pont között lehet (szvsz becslés). Jó, a havi min. 8 tippet én nem utasítom el ,de ezt a kizárás vagy bonuszpont vitát (azért is lett bonuszpont mert ha valaki csak egyszer erre jár és 3 tippből 2-t eltalálva mondjuk +3.2 ponttal nyerhetne) én nem akarom felmelegíteni, a kezdetkor kizárásos szabály volt, utána bónuszpont, most megint kizárás lenne, én nem foglalok állást. Döntsétek el Ti!**** más tippjátékoknál általában a meccsek nagyrésze egyidőben kezdődik, és az a határidő. Pl.ha a Bundesliga verseny csak őszi idényes volna, az utolsó fordulóban megengednétek, hogy vasárnap 17.30-ig fogadhassak a két utolsó meccsre? hétfői határidőnél nincs választék azért nem jó, a szombati időszakhatáridő kettétöri a hétvégét, azért nem jó. Kedd-szerda-csütörtök a kupadömpingekre való tippelési átfedések miatt nem jó. Péntek valamivel bővebb mint hétfő, csak azért nem jó mert már többen elkezdenének csütörtökön hétvégére tippelni. Vasárnap ?!! (vasárnapi meccsek időszak zárásként, vasárnapi tippelési határidővel) 15 óra a javaslatom ! ( az olaszok és a belgák is akkor kezdenek, így marad választék) |
|
Előzmény:
 |
FaberK
2004-08-01 23:18:24
|
202
|
Azt nem értem, miért kell bármilyen módon szabályozni a tippelést.
Ha pl 8 a négyheti minimum tippszám, és valaki heti 2-t tippelve 8-ból 8-at hoz, az is max. 24-30 pontot szed össze, ami 30 leadott tippből 24-et hozva bőven túlszárnyalható. Tehát a több tipp még alacsonyabb találati aránnyal is jövedelmezőbb, ezt sztem mindenki látja, így a tippek elmaradásának oka csupán érdektelenség lehet. Ezért a bónuszpontoknak sem látom értelmét. (És is csak azért nem tippeltem korábban sűrűbben, mert nem szántam rá elég időt. Ezen a héten megtettem, és le sem tudod lőni a tippjeimet. :) )
Az utolsó napos egymásra várós probléma meg más tippelős topikokban sem szokott gond lenni, ugyanis vagyunk annyira sportszerűek, hogy az élen álló nem tippeli utólag ugyanazt, amit az őt üldözők. És ezért maximálni sem maximálnám az utolsó napokat.
A napi egyszeri, max 5 tippet, mint az értékelési lehetőség határát elfogadom, mert azért az elég lehetőséget ad, de azt mégsem engedi, hogy ész nélkül mindent megjátszunk (a tegnapi szlovák meccsek közül jobban bíztam a rimaszombatiak trencséni győzelmében, mint a rózsahegyiek hazai fiaskójában - rá is vesztettem, de semmi gond, ez a játék része, mint ahogy az is, hogy nem fért be a mai tippjeim közé a Malmö stockholmi győzelme, pedig biztos voltam benne, de másban biztosabb). |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|